Karlovy Vary
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. KVA (1:6)

Dva náročné zápasy ve dvou dnech se ukázaly nad síly znojemských hokejistů, kteří po sobotním vítězství na ledě vedoucího týmu tabulky v Pardubicích prohráli v neděli s posledním celkem Karlovými Vary vysoko 1:6. O výsledku rozhodla druhá třetina, v níž Znojmo po hrubých chybách v obraně inkasovalo v rozmezí pouhých čtyřiceti sekund dvě branky. Herní taktika Karlových Varů vycházela z dokonalé obrany už ve středním pásmu a zejména z nezměrné bojovnosti. I když měli orli zejména v úvodu výraznou územní převahu, k tomu, aby překonali pozorného brankáře Fraňka, postrádali přesnou koncovku. Hosté spoléhali na rychlé protiútoky a skóre otevřel Hlinka střelou z deseti metrů. Kvalitní hra v defenzívě pomohla hokejistům Becherovky bez úhony přestát i tři přesilové hry soupeře. Z herního projevu Znojma byla ve druhé třetině patrná snaha o vyrovnání. Ovšem ani vyložené šance nedokázali Kaňkovský ani Uram proměnit. Naopak ve 32. minutě nejdříve Hruška potrestal zaváhání domácích zadáků k snadné druhé brance a třetí přidal o čtyřicet sekund později střelou od modré čára obránce Polák. Po těchto dvou nezdarech hráči Znojma viditelně ztratili elán i bojovnost. Jejich pasivitu potrestal Radek Procházka čtvrtým gólem. Náznak k případnému zvratu signalizovala už po čtrnácti sekundách třetího dějství Pucherova branka. Ovšem takticky chytře hrající hosté doutnající jiskřičku znojemské naděje rychle uhasili pátým gólem z hole Radka Procházky. Hra domácích opět upadla do pasivity a střelecké nemohoucnosti. Nečekaně vysoké vítězství Karlových Varů pečetil v 54. minutě šestou brankou Tomík, který si sám vybojoval puk, elegantně se zbavil obránce Valka a přízemní střelou překonal nejistého Svobodu, jenž se na posledních šest minut nechal vystřídat Kudrnou. Ten už udržel čisté konto, ovšem Znojmo už podruhé za sebou na vlastním ledě prohrálo.

Pavel Pazourek (Znojmo): "Chyběla nám síla a uškodil dobrý výkon proti Pardubicím, neboť si hráči mysleli, že všechno půjde samo. Karlovy Vary však úporně bránily. Ve druhé třetině se lámal chleba, ze spousty šancí jsme ani jednu neproměnili a závěr jsme už dohrávali v křeči. Hráči sice chtěli, ovšem síly neměli.
Radim Rulík (Karlovy Vary): "Pro nás bylo důležité, že jsme se dostali do vedení. Odvedli jsme dobrý výkon, zavřeli střední pásmo. Znojmo se přes střed hřiště těžko dostávalo, muselo pouze nahazovat puky do naší třetiny. Ve druhé části mělo Znojmo také šance, ale podržel nás brankář Franěk. Dotahovat vysoký náskok po včerejším utkání bylo už pro Znojmo velmi obtížné."