Vrchlabí
1/3
2/3

Další těsná výhra znamenala další pohárové body

<em>Znojmo</em> - I ve svém druhém pohárovém zápase dokázalo Znojmo zvítězit o jediný gól. Po výborně sehrané první části vedlo po gólech Selingra a Svobody už 2:0. Když v polovině zápasu zvýšil Meidl už na tříbrankový rozdíl, nikdo nepochyboval o tom, že domácí mají tenhle zápas ve svých rukou. Avšak na třetí branku Orlů dokázal vzápětí bleskově odpovědět Gajovský a stejný hráč snížil necelou minutu před koncem na rozdíl jediné branky, ovšem vyrovnat se hráčům Vrchlabí už nepodařilo.

Zápas začal v útočném duchu a oba celky nabídly divákům několik pěkných akcí. Orli byli v úvodním dějství o něco aktivnější a díky tomu se dostali i do vedení. Již v páté minutě dokázali zásluhou Pavla Selingra využít přesilovou hru, když znojemský útočník doklepl za Ševčíkova záda přesnou přihrávku Rýgla. Když se v dobrých příležitostech nedokázali prosadit vrchlabští Gengel, Beck ani Zavacký, trefili se opět domácí. Po dlouhém dobývání Ševčíkovy branky se nakonec z gólu radoval Jaroslav Svoboda. Do kabin tak odcházeli Orli s dvoubrankovým vedením.

V druhé třetině se styl hry nepatrně změnil a mezi mantinely se začalo trochu jiskřit. Znojmo se snažilo pojistit své vedení, ovšem před brankovištěm hostů až příliš kombinovali a podařilo se jim skórovat pouze jednou. Po necelých šesti minutách druhého dějství se chopil nekrytého touše Václav Meidl a proměnil další početní výhodu. Vrchlabí si však připravilo rychlou odpověď a po dvou minutách dokázal snížit Nikola Gajovský. Před odchodem do šaten se posadil na čtyři minuty na trestnou lavici Wagenhoffer a Orli si více než polovinu přesilovky přenesli do závěrečné třetiny.

Ovšem domácímu mužstvu tato výhoda vůbec nesedla a Vrchlabí se bez větších problémů ubránilo. Rozhodčí pokračovali ve vylučování a ne trestných lavicích obou týmů se to hříšníky jen hemžilo. Oba soupeři si zahráli i přesilovou hru pěti proti třem, ale ani jedno mužstvo se nedokázalo gólově prosadit. Znojmo si spíše jen hlídalo vedení a zkoušelo různé útočné varianty, které byly místy až zbytečně překombinované. Hosté se v závěru pokoušeli s výsledkem ještě něco udělat a vrhli se do útoku. První velkou šanci ještě Gajovský spálil, ale své druhé branky v zápase se přeci jen dočkal, když sedmnáct sekund před koncem už jen kosmeticky upravil výsledek na 3:2 z pohledu domácích.

Radim Rulík (Znojmo): Musím přiznat, že jsem si myslel, že to bude vypadat ještě hůř. Kluci toho mají plný zuby. Už čtvrtý týden jedeme nadoraz. Ale jsem rád za to, co mužstvo předvedlo a že v pohodě kontrolovalo výsledek. Diváci si asi představovali lepší výkon, ale jinak to nejde. Potom, co absolvovali, je dneska chválím.

Vladimír Jeřábek (Vrchlabí): Jsme rádi, že hrajeme tento pohár, protože máme hodně mladých hráčů a ti vidí, jak se na tom ledě musí chovat. Z mírných obav a možná i tím, že jsme přijeli pozdě, jsme hned v úvodu inkasovali. Když jsme potom začali bojovat a padat do střel, tak se nám to vracelo v gólových šancích. Je to pro nás přívětivý výsledek, i když nic neřešící. Možná by bylo lepší, kdyby si kluci šáhli aspoň na remízu.