Orli Znojmo Orli Znojmo
48'
59'
60'

Čtyři góly Dukle na výhru nestačily

Orli v přípravném utkání proti Jihlavě po dvě třetiny dominovali, vedli o tři branky, nepovedená závěrečná část hry je ale stála vítězství. Dukla vyrovnala v samotném závěru a v následných samostatných nájezdech byla úspěšnější.

Duel proti finalistovi loňského ročníku CHANCE ligy odstartovali Orli výborně. Už ve druhé minutě se úspěšnou střelou mezi betony brankáře prosadil Anthony Luciani, o chvíli později domácí hráči orazítkovali tyč jihlavské brány. Jenže hosté byli maximálně efektivní a v deváté minutě srovnali krok zásluhou Filipa Helta a jeho dorážky do odkryté branky. Do kabin šli přesto spokojenější domácí, šťastnou trefou se prosadil obránce Ryan Culkin.

Hned po pauze zvýšil pěknou střelou znojemské vedení Filip Ahl, naopak branka Dukly nebyla uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Další jihlavské možnosti skončily na dobře chytajícím Grohovi a když se v 31. minutě trefil Radek Prokeš po Bartkově pasu, vypadalo to, že Znojmo míří za vítězstvím. To ještě Oščádal nevyužil nařízené trestné střílení.

Jenže třetí perioda patřila Jihlavě. Snížení režíroval Tomáš Čachotský, který nejprve vybídl ke skórování Filipa Eliáše, aby pak v samostatném úniku povedeným blafákem snížil na rozdíl jediné branky. A když už to v závěru vypadalo, že Orli vedení udrží, vyrovnal z rychlého protiútoku Tomáš Harkabus. V následných samostatných nájezdech rozhodla až šestá série, v níž rozhodl o vítězství Dukly muž zápasu Tomáš Čachotský.

Autor: Lukáš Peroutka

Filip Ahl: Byli jsme lepším týmem, ale třetí třetinou jsme si to pokazili

Švédský útočník Filip Ahl se uhnízdil v první formaci vedle Vojtěcha Němce a Tomáše Svobody, kde během úvodních přípravných zápasů naznačil svůj gólový potenciál. Jen několik vteřin druhé třetiny mu stačilo na to, aby vymetl pavučiny v brance Dukly. Vidět byl ale i v jiných situacích.

Slibně rozjetý zápas jste bohužel ztratili ve třetí třetině. Jak hodnotíte týmový výkon?
První dvě třetiny jsme hráli opravdu dobře a cítili jsme se na ledě skvěle. Bohužel jsme si to ale pokazili špatnou třetí třetinou. Je to pro nás ponaučení, protože jsme byli lepším týmem. Tohle se nám v sezóně stávat nemůže. Ale takový je hokej, stále je to příprava. Tentokrát nás třetí třetina stála zápas, ale chyby zkrátka v přípravných duelech přicházejí.

Vstřelil jste svůj druhý gól ve druhém zápase v řadě. Měl jste od začátku v hlavě, že budete střílet do horní poloviny brány?
Ano, viděl jsem, že se nad levým ramenem gólmana otevřel prostor, tak jsem tam vystřelil a naštěstí to tam spadlo. Jak už jsem řekl, stále je to příprava, budeme na sobě dále pracovat a jsem si jistý, že budeme lepší a lepší.

Utkání s Jihlavou se hrálo důrazně, místy možná až nervózně. Ve třetí části jste inkasoval tvrdý hit uprostřed hřiště. Šlo o čistý zákrok, nebo to byl faul?
Musím říct, že jsem byl docela otřesený. Opakované záběry jsem neviděl, ale měl jsem pocit, že mě chce soupeř evidentně zasáhnout loktem do oblasti hlavy a krku. Nevím, jak tady, ale ve Švédsku se tohle píská. Byl to trochu tvrdší zákrok, ale oklepu se z toho.

Byl zápas s Jihlavou, co se týče důrazu, dobrou přípravou na ligový ročník?
Nejspíše ano, od toho vlastně tyto zápasy jsou. My si musíme utkání rozebrat a podívat se, kde jsme udělali chyby. Chce to na sobě stále pracovat.

Autor: Marek Hruška

Statistiky hráčů

Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů

Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Jiří Beroun (Znojmo): První dvě třetiny jsme měli výborný pohyb. Před druhou přestávkou se nám ale nepodařila přesilovka a od té doby se to začalo lámat. Už to nebylo ono, nedostali jsme se zpět. Odstoupili jsme od toho, co fungovalo a přestali hrát. V sezóně se tohle nemůže stát, abychom hrávali jen dvě třetiny.

Karel Nekvasil (Jihlava): Znojmo bylo v prvních dvou třetinách jednoznačně lepší. A to úplně ve všech atributech. Vůbec jsme se nechytali, dělali si s námi, co chtěli. Vyšel nám ale vstup do třetí třetiny. Tu část hry jsme odehráli velice dobře. Nevím, jestli tam už ze strany Znojma nastalo trochu uspokojení... My můžeme být spokojení pouze s tou poslední třetinou. S tím ostatním panuje hrubá nespokojenost.