4:3
1/3
2/3

Chyběl malý, malinkatý kousek

Z l í n - Znojemští Orli nedokázali dotáhnout do konce skvěle rozehranou sérii se Zlínem a podobně jako loni se jim stal sedmý zápas osudným. O osudu utkání rozhodlo až prodloužení, které střelou z bezprostřední blízkosti ukončil již po 62 sekundách Petr Leška.
Znojmo nastoupilo v sestavě s Václavem Benákem, kterému skončil čtyřzápasový distanc, ale naopak Orlům chyběl nemocný Milan Procházka. Zlín vstoupil do utkání mírným tlakem, ale nevypracoval si v úvodu žádné větší šance. Ve 4. minutě zaujala tři zakázaná uvolnění Orlů v řadě. V končící 6. minutě pak prověřil Maříka Petr Folta, ale orlí úder přišel až o minutu později. Ján Plch a Marek Vorel předvedli krásnou spolupráci, v její finální fázi odstavil Vorel dva protihráče, Plch si nabruslil před branku a nekompromisně pod víko skóroval.

Chvíli na to měl šanci Balaštík, Oldřich Svoboda jeho střelu vyrazil a Tomáš Jakeš zahákoval Pivka, aby mu tak znemožnil dorážet. Krátce nato byl vyloučen i Aleš Křetinský a domácí hrál 96 sekund v pěti na třem. Nejprve spálil obrovskou šanci Miroslav Okál, ale jeho následnou přihrávku už Martin Jenáček doklepl do sítě. Do konce dvojnásobného znojemského oslabení chyběly 4 vteřiny... Zlín měl nadále mírně ze hry, velice aktivní byl zejména Radovan Somík. V poslední minutě předvedl minelu v rozehrávce obránce Jakeš, který "našel" zcela volného Martina Čecha a pro něj nebylo problémem skórovat. Ale pak byl poněkud přísně vyloučen Somík a Orli za devět vteřin přesilovku využili. V čase 19:43 našel Marek Uram před brankou Petera Puchera a Mařík neměl šanci.

Druhá třetina začala dvěma přesilovkami Zlína, ale vyloučení Soudka a následně Havíře Orli přežili. Ševci svého soupeře sice svírali, ale v brance stál výborný Svoboda a obráncům dobře pomáhali i útočníci. Petr Folta odpálil puk těsně před Leškou, který se dostával do velké šance. Výhodu přesilových her, a ne ledajakou, dostali i hosté. Na trestné lavici se sešla obranná dvojice Blaťák - Marušák a brzy k nim přisedl i Petr Čajánek, který při buly zlomil hůl, sebral puk rukavicí a vyhodil ho z třetiny. Orli hráli dlouhou přesilovku dost staticky a Peter Pucher se na to už nemohl dívat. Najel si tedy na modrou čáru, Radek Haman dobře clonil před brankou, Pucher pořádně napřáhl a Orli vedli.

Pak ještě dohrávalo Znojmo přesilovku pět na čtyři a Folta a následně Pazourek mohli zvýšit na dvougólový rozdíl, ovšem neuspěli a následně přišel trest. Obráncům ujel Petr Leška, David Havíř mu sice obětavě puk v poslední chvíli ještě ustřelil, ale ztratil při tom hokejku a pak díky tomu pak nestihl pokrýt Libora Pivka, který v jasné šanci využil Svobodova zaškobrtnutí při přesouvání v brance.

Ve 39. minutě měl ještě šanci Plch, ale v závěru třetiny bylo hodně horko hlavně před znojemskou brankou. Současně byli totiž vyloučeni Folta s Pláškem a dvouminutovou přesilovku pět na tři měli také domácí. K vidění byla řada šancí, tu největší měl Petr Čajánek, ale Svoboda levým betonem skvěle vyrazil. V další přesilovce při sporném vyloučení Benáka kryl Svoboda tvrdou střelu Marušáka.

Oba celky se hlavně snažily neudělat chybu, a tak se bojovalo hlavně ve středním pásmu. V 51. minutě unikal Karel Plášek, zkoušel se dostat mezi Hamrlíka a Zubíčka, druhý jmenovaný ho zahákoval a Znojmo hrálo svou poslední přesilovku v zápase. V její první části se nedostali Orli do útočného pásma a pak Vorel zahákoval Lešku... Když ani Blaťákova rána neskončila brankou, dospěl zápas do prodloužení.

To se nehrálo dlouho. Již po 62 sekundách střílel zleva Libor Pivko a dorážejícího Petra Lešku nepokryl Tomáš Jakeš. Znojmo tak po sedmi zápasech se Zlínem vypadlo z play-off, ale za předvedený výkon se nemusí stydět.

Stanislav Přikryl: Dostali jsme v závěru první třetiny dost smolnou branku, kdy se už zdálo, že půjdeme do kabiny s jednobrankovým vedením. Od té doby se už spíše čekalo na chybu soupeře, která by rozhodla zápas. V prodloužení jsme měli více štěstí a zajistili si postup. Cením si toho, že jsme vyhráli třikrát po sobě a otočili špatně se vyvíjející sérii.

Pavel Pazourek: Myslím si, že jsme hráli velice dobře a utkání jsme i přes spoustu oslabení dotáhli do prodloužení. Naším záměrem bylo dotáhnout zápas až k samostatným nájezdům. Škoda, že jsme dostali zbytečnou branku, kdy obránce Jakeš ztratil hůl a už se nepřesunul k Leškovi. V posledních zápasech jsme dostávali většinou stejné branky. Čtvrtfinále bylo i psychickou záležitostí, neboť se nám nepodařilo proměnit náskok 3:1 na zápasy v postup. Chtěl bych hráčům obou týmů poděkovat za sportovní přístup, dokázali, že i vypjaté zápasy jdou hrát v duchu fair play.