6:3
1/3
2/3

Berani Orly porazili

Zápas Znojma ve Zlíně přinesl jako už tradičně rychlý útočný hokej a spoustu branek. Dvě třetiny z nich však bohužel skončily v síti znojemských brankářů. Znojmo tak i nadále zůstává na osmé příčce tabulky, ale na svého úterního soupeře, kterým jsou České Budějovice, ztrácí jen dva body.
Ve zlínském dresu se výborně představili hráči národního týmu, kteří dali pět ze šesti branek "Beranů". Po dvou šancích Znojma, kdy se v úvodu neprosadil Plášek a Benák trefil tyč, zapomněla znojemská obrana, ve které tentokrát chyběl Pavel Kumstát, na domácího kapitína Čajánka, který po samostatném úuniku prostřelil Svobodu. Další velkou šanci měl opět Plášek, ale Hudáček se překonat nenechal. Pouhých deset vteřin před koncem první části hry dokázal domácí Marušák prostřelit v přesilovkce Svobodu a do kabin tedy odcházeli domácí s dvoubrankovým náskokem.

Znojmo chtělo na svého soupeře po návratu na led vystartovat, ale přílišná útočná snaha se mu vymstila. Nejprve Čajánek a čtyřiadvacet vteřin po něm i Leška dokázali skŕovat a Olřich Svoboda rezignovaně odbruslil na střídačku. Trenér Pazourek si vyžádal oddechová čas, ve kterém své svěřence důrazně upozorňoval na fakt, že pokud nezačnou hrát zodpovědně zezadu, odvezou si ze Zlína debakl. Jeho domluva Orly povzbudila a podařilo se jim snížit, Haman prostřelil Hudáčka mezi betony. Po chvíli dokázal snížit na 2:4 Barus, když dorazil svou vlastní střelu, který se odrazila od tyče. Domácí opět nerezignovali a v přesilovce nabídl Leška geniální přihrávkou druhý gól Marušákovi, který nezaváhal. Do kabin se však šlo opět s dvoubrankovým rozdílem, z blízka se premiérově v dresu Znojma i v tomto extraligovém ročníku trefil Václav Benák.

Závěrečná třetina tolik šancí jako předešlé dvě dějství už nepřinesla. Zlín aktivně bránil, na druhé straně pochytal Kudrna všechny střely domácích. Za celý zápas jich "Berani" vyslali na branku soupeře úctyhodných sedmdesát! Konečnou podobu výsledku dal tři minuty před koncem Jenáčkův blafák, kterým zvýšil na konečných 6:3.

Pavel Pazourek (Znojmo): Chyběl nám důraz v koncovce, což patrně rozhodlo o naší porážce. V timeoutu po čtvrté brance jsme vytkli hráčům, že hrají jen dopředu a zapomínají na defenzívu. Začali pak zase hrát poctivý hokej a dostali se znovu do hry, ale bohužel jakmile dali dva góly, už zase mysleli jen na útočení.

Zdeněk Venera (Zlín): Sobotní utkání v Třinci se nám příliš nevydařilo, věděli jsme tedy, že chceme-li udržet kontakt se špicí a získat zase sebedůvěru, musíme vyhrát. Tomu odpovídal náš opatrný začátek. Důležité bylo, že jsme vyhráli první třetinu a získali sebevědomí, které jsme potřebovali. Ve třetí třetině už jsme se zaměřili na to, abychom zbytečně neinkasovali.