Plzeň
1/3
2/3

Barta musel být střídán!

Slovenští legionáři ve službách Orlů (především pak olympionik Peter Pucher) rozhodli o výhře nad Plzní. Během zápasu byl znojemskou kanonádou vyhnán z branky Libor Barta.
(převzato z hokej.cz) Naprosto jednoznačně se vyvíjelo včerejší utkání Znojma s Plzní, kterou nakonec Orli přehráli 5:1. Celek Keramiky působil téměř po celé utkání odevzdaným dojmem, Znojmo naopak předvedlo bojovný výkon a napravilo tak páteční prohru z Třince.

Orli vedli už na začátku třetí minuty, kdy se před Bartou protáhl Pucher a vlastní střelu ještě z úhlu dorazil za gólmanova záda. Na dvoubrankový rozdíl zvýšil už v páté minutě Uram ve vlastním oslabení, který využil Bartova zaváhání a prostřelil jej. Další šance pak měli Vorel s Pláškem a Haman. Plzeň vstřelila kontaktní branku ve vlastním oslabení, kdy ve 14.minutě ujel do brejku Dobrovolný. Jenže Orli odpověděli za 25 sekund ještě při přesilovce, kdy dvoubrankový rozdíl vrátil Plch po přihrávce Folty od zadního mantinelu. V 18.minutě skončil puk v síti Plzně počtvrté, ale Haman jej tam poslal rukou, takže gól uznán nebyl.

Plzeň pokračovala v bezkrevném výkonu i v prostřední části hry. V jejím úvodu se sice trochu zvedala, ale když Haman 25.minutě tentokrát podle pravidel zvýšil na 4:1 a vyhnal Bartu z branky, spadla zase do podprůměru. Při vyloučení Brabence Plch ve 32.minutě těsně minul branku, na druhé straně netrefil poloodkrytou svatyni Orlů Krátoška. Ve 35.minutě pak Uram s Pucherem zatápěli hostující obraně, páté branky dosáhl Král, který zužitkoval Pucherovu přihrávku.

Znojemské publikum se dožadovalo dvouciferného výsledku, Orli ale v poslední třetině zvolnili a soustředili se více na to, aby neinkasovali. Ve 44.minutě se Pucher proháčkoval až před Hamrlu a přihrál Hamanovi, ten však trefil jen gólmana. V 51.minutě se do sóla dostal Plášek, Hamrla jej ale zastavil. Největší šanci na snížení promarnil v 52.minutě Sedlák, puk proletěl za Svobodovými zády, ale v brance neskončil. V 58.minutě se na Hamrlu řítil ještě Plch, ale sólo nezakončil.

Pavel Pazourek (trenér Znojemských Orlů): Od začátku jsme hráli dobře, po první třetině mělo být skóre mnohem větší. Když jsme ve druhé třetině vedení pojitili, nezbývalo nic jiného než zápas dohrát. První pětka opět rozhodla zápas.
Milan Razým (asistent trenéra Plzně): Podali jsme kvalitní výkon. Nezachytili jsme obávaný nápor Znojma, které bylo bojovnější a agresivnější. Nešťastná čtvrtá branka nás zlomila. Bartovi porážku na vrub nepřičítáme, pochytal řadu jiných těžkých střel.