Villach
1/3
2/3

Atraktivní duel přinesl Orlům páté vítězství v řadě

Už od úvodního buly měli Orli utkání pevně v rukou. Po gólech Rehuše a Štacha se sice hosté neustále snažili dotahovat náskok Znojma, více než třikrát ale Nechvátala překonat nedokázali. Orli se prosadili pětkrát a díky vítězství se posouvají na čtvrtou příčku tabulky.

Hosté začali zápas aktivně, ale už ve 3. minutě byla jejich aktivita zmrazena úvodním gólem Orlů. V přesilové hře tečoval Branislav Rehuš Bořutovu střelu do horního růžku mimo dosah brankáře Höneckla a otevřel skóre zápasu. Vstřelený gól Znojmu pomohl a od té doby bylo lepším týmem na ledě. V 9. minutě přetavil souvislý tlak v druhou branku ranou od modré pod břevno Lubomír Štach.

Hosté hrozili především z rychlých brejků, ale jistý Nechvátal byl vždy na místě. Kapituloval až v poslední minutě první dvacetiminutovky, kdy chybu v rozehrávce potrestal nadvakrát bekhendovou střelou Benjamin Petrik. Snížení dodalo zápasu náboj, ale skórovali znovu Orli. Ve 27. minutě vymíchal Roman Tomas na levé straně útočného pásma obranu hostů a nádhernou akci zakončil střelou pod lapačku brankáře.

Když Roman Tomas v úvodu závěrečné části zvýšil přesnou dorážkou na 4:1, zdál se být osud zápasu zpečetěn. Jenže Orli z Villachu se nevzdali. Brock McBride nejprve našel odražený kotouč v brankovišti a snížil na rozdíl dvou branek, v 53. minutě se pak po jeho akci prosadil z dorážky pro změnu Eric Hunter a drama bylo na světě. Pět minut před koncem mohl z trestného střílení rozhodnout Havlík, jenže nedal, a pojistku na znojemské vítězství tak dal až tři a půl minuty před koncem Radek Číp, jenž nenápadnou střelou zpoza obránce nachytal Höneckla.

Jiří Režnar (Znojmo): V první třetině jsme hráli výborný hokej s tlakem do brány. Ve druhé části jsme trochu polevili, naše defenziva byla až moc "free". Třetí třetinu jsme začali dobře, vstřelili gól, ale následně se zase trochu uspokojili. I když mají oba týmy zajištěné play-off, pořád se hraje o body i o prestiž a chceme uspět. Větší prostor teď dostávají mladší hráči, s kterými chceme pracovat a mít na play-off připravený kompletní kádr.