Jastrzębie
1/3
2/3

Ani polský soupeř ve Znojmě vyhrát nedokázal

<em>Znojmo</em> - První třetina byla gólově v režii domácího celku. Ve dvanácté minutě se prosadil jako první Ondřej Fiala, kterého později napodobil i Petr Beránek. Fiala poté přidal ještě po jedné brance a zajistil svému týmu tříbrankový náskok. Hosté dlouho zaostávali a projevili se až ve třetí třetině, kdy během pěti minut poslali do Ullbergovy branky dva puky. Orli se ale svého vítězství nehodlali vzdát a do konce utkání přidali ještě dvě branky a porazili tak polského soupeře 5:2.

Šestý přípravný duel Orlů proti polskému Jastrzebie přinesl opatrný začátek. Ani jeden z týmů nevyužil přesilovou hru, ve třinácté minutě však skóroval Ondřej Fiala střelou z blízka – 1:0. O necelé dvě minuty později měli domácí znovu důvod k radosti. Petr Beránek poslal puk pod horní tyčku – 2:0.

Ve zbytku třetiny si každý z celků zahrál ještě jednu početní výhodu, avšak do výraznější šance se nikdo nedostal. Také v následujícím dějství se hodně vylučovalo. V devětadvacáté minutě znovu udeřil Ondřej Fiala. V oslabení se dostal do úniku a rychlou střelou překvapil brankáře Slipčenka – 3:0. Hosté se dostávali do šancí jen zřídka. A když už, tak se všemi puky si finský gólman Ullberg věděl rady. Těsně před sirénou vyfasoval pětiminutový a osobní trest do konce utkání Polák Rompkowski za hrubý faul do oblasti hlavy a krku.

Orli však dlouhé početní výhody nedokázali využít. V pětačtyřicáté minutě se dostal do úniku exznojemský Radek Procházka, byl však faulován a hlavní sudí nařídil trestné střílení. Procházkova finta byla průhledná a Ullberg mu kotouč včas vypíchnul. Následně se s góly roztrhl pytel. Nejprve snížil trefou mezi betony Richard Bordowski a poté potrestal nepozornost domácí obrany i Szymon Soltis – 3:2.

Znojmo si však nechtělo drama připustit a na začátku dvaapadesáté minuty odskočilo opět o dva góly. Juraj Rožník si najel do mezikruží a poslal kotouč za brankovou čáru – 4:2. O dvě minuty poději dostal možnost trestného střílení Petr Beránek, ani on však neuspěl. Posledním střelcem večera se tak stal čtyři minuty před závěrečnou sirénou Richard Jarůšek – 5:2.

Jiří Režnar (Znojmo): Kluci nedali do hry to, co jsme si řekli před zápasem. Byly vidět pasáže, kdy jsme vůbec nehráli. Bylo to takové vláčné, volné... Od začátku jsme se přizpůsobovali soupeři, a to nebylo dobře. Nebylo to únavou, kluci se nekoncentrovali na sto procent.

Ve čtvrtek na Slavii bude chytat Ullberg, poté se rozhodneme, které dva gólmany si ponecháme.

Robert Slipčenko (brankář Jastrzebie): Byl to klasický srpnový přípravný zápas. Znojmo bylo o dvě třídy lepší a myslím si, že stejný rozdíl je i mezi EBEL a polskou ligou.