Aqotec Orli Znojmo Aqotec Orli Znojmo
29. kolo
Český Telecom Extraliga - út 4. 12. 2001
Vsetín
3:1
Znojmo

Ze Vsetína bez bodu

Nezáživný hokej v první třetině se nakonec změnil v zajímavou podívanou, která ovšem Orlům výhru nepřinesla. Na Sochorovu branku sice ještě Pucher odpověděl, ale o výhře Vsetína rozhodli dalšími dvěma brankami Polák a Kucharczyk.
Na začátku zápasu si střelci obou týmů vzali dlouhý time-out a brankáři, na straně domácích opět junior Plšek, byli téměř zbyteční. Znojmo sice působilo lépe bruslařsky, nevynutilo si však výraznější tlak. Až poté. co si v 8.minutě poprvé na puk sáhl hostující Svoboda, začala hra konečně připomínat extraligový hokej. Možnost zapsat se mezi střelce vzápětí dvakrát promarnil vsetínský obránce Němec a po návratu z trestné lavice neuspěl tváří tvář Svobodovi další bek Slavomír Hriňa. Pozorná vsetínská obrana toho hostům moc nedovolila, Plšek musel zasahovat pouze proti ráně Havíře.

Hned z kraje prostřední části se po nenápadném sólu kolem pravého hrazení trefil za Svobodova záda Sochor a zápas začal konečně nabírat na tempu. Vsetín si nadále vytvářel dobré šance na skórování, jenomže koncovka je už několik zápasů pro domácí neřešitelným problémem. Úspěch neslavily střely Vlacha či Vampoly, v době sílícího vsetínského tlaku se ale nechal vyloučit Kucharczyk a hosté udeřili. Slovenskou souhru Plcha a Urama korunoval třetí do party Pucher. Hra si stále uchovávala rychlost, oba brankáři však byli pozorní a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

V samotném závěru druhé třetiny byl za krvavé zranění vsetínského útočníka Veselého vyloučen na čtyři minuty Procházka a Vsetín trestal. Němec a Kucharczyk ještě neměli štěstí, pumelice Poláka si už ale cestu do branky našla. Střelecky nesmírně aktivní Němec pak trefil boční konstrukci, nicméně šanci konečně bodovat už domácí mužstvo nepustilo. Nejhezčí akci zápasu si schovali na 46.minutu. Biliárová kombinace vsetínské „mimi-lajny“ po ose Vampola – Hudler postavila do role přesného zakončovatele Radima Kucharczyka. Znojmo už na zvrat nenašlo sílu, zodpovědná vsetínská defenzíva si počínala bezchybně a umožnila tak brankáři Plškovi oslavit první extraligové vítězství v kariéře.

Autor: Aleš Koňařík

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Zdislav Tabara (Vsetín): "Začali jsme hodně špatně, do dvanácté minuty bylo Znojmo jasně lepší. Na nohy nás paradoxně postavili ubráněné přesilovky. Ve druhé třetině jsme se dostali do šancí, vázlo však zakončení. Byli jsme ovšem krůček vpředu a v závěrečné třetině dokázali dvě ze svých šancí proměnit."

Milan Kastner (Znojmo): "Začátek zápasu jsme odehráli slušně, postrádali jsme však lepší střelbu. Rozhodla využitá čtyřminutová přesilovka Vsetína, ve které domácí střelili druhý gól. Za zodpovědný a bojovný výkon si soupeř výhru zasloužil."