Tesla Orli Znojmo Tesla Orli Znojmo
přát.
Přípravné zápasy - út 2. 8. 2005 - Zimní stadion Znojmo
Znojmo
5:0
3:0, 0:0, 2:0
Pardubice

Na úvod přípravy dostaly Pardubice ”bůra”

Z n o j m o - První přípravný zápas se Znojemským orlům vydařil na jedničku. Nejenže vyprovodili úřadujícího mistra s pětigólovým debaklem, ale nováček v brance, Halvor Hårstad-Evjen, udržel svou první nulu v orlím dresu. I přesto, že nešlo o ligové utkání, hrál se pohledný hokej s množstvím šancí na obou stranách. O góly se postarali Heš, Dopita, Beroun, dvakrát se trefil Ludvík.
Začátek prvního přípravného utkání proti Pardubicím se nesl v duchu oťukávání soupeřů a testování ledu. I přes poměrně horké úterní odpoledne se jeho kvalita zdála být lepší než ve vídeňské hale při MS, a proto mohla zhruba dvoutisícovka diváků zhlédnout v první třetině několik pěkných akcí. Nejprve však střely Ondřeje a Puchera minuly Lašákovu klec, norskou akvizici ve znojemské bráně Hårstad-Evjena dvakrát po sobě otestoval bývalý Orel Snopek. V první půli třetiny se na trestné lavici ocitli postupně tři domácí hráči, ale Pardubice žádnou z přesilovek nevyužily. Zato Znojmu se posléze dařilo. Nejprve ve 13. minutě při dvojnásobné početní výhodě propálil Lašáka Heš, o necelou minutu později k suverénní střele napřáhl loňský kapitán Moelleru Dopita. Třetí branku přidal hned po 50 vteřinách Beroun i díky Tatarčíkově skvělému pasu. Východočeši zůstali pod orlím tlakem až do konce třetiny, na domácího brankáře stříleli jen sporadicky.

Druhá dvacetiminutovka nepřinesla žádnou branku, aktivnější byl znojemský tým, který vícekrát ohrozil brankáře Lašáka. Ve velké šanci se ve 36. minutě ocitl Mikulík, jenž však porušil nově zavedené pravidlo o červené čáře, a proto jeho mazácká klička do bekhendu, kterou vyškolil Lašáka, gól neznamenala. Orli předváděli lepší kombinační hru, Pardubice postrádaly ten správný náboj, málo střílely a vůči soupeři se tvářily přátelsky.

Hned v úvodu třetí třetiny se podařilo Orlům napotřetí vstřelit čtvrtou branku Ludvíkem. Perníkáři se mírně zvedli, ale jejich snaha ke gólu nevedla; obránce Vágner nastřelil od modré pouze tyč. Znojemští hráli s chutí a snažili se přidat ještě nějakou branku. Lašák se musel hodně ohánět, aby jim v tom zabránil. Při vyloučení Heše se Orli bez problému ubránili, o chvíli později zahrozil ze samostatné akce Tatarčík, ale Lašák na poslední chvíli zalehl puk před brankovou čárou. Přesto se ještě diváci jedné trefy dočkali. V 57. minutě si Ludvík najel na Dopitovu střílenou přihrávku a podruhé v zápase zavěsil. Ani jeden z týmů už se pak nikam netlačil a Orli mohli slavit bezbrankové vítězství.


Autor: BaM, JaŠ, DaW

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Miloslav Hořava (Znojmo): Výsledek nic neznamená, i kdyby to dopadlo obráceně, vůbec nic to neznamená. Oba týmy jsme v přípravě. Líbilo se mi, jak kluci hrají o to svoje místo, to je to správný. Byl bych rád, kdyby to tak pokračovalo. Jsme týden v přípravě a byl bych rád, kdyby v mužstvu zůstal takový náboj. Jsem rád, že hráči na sobě pracují a chtějí se dostat do mužstva.

Fotogalerie

Související články

Fotoreportáž
út 2. 8. 2005

První přátelské utkání ve fotografiích