Aqotec Orli Znojmo Aqotec Orli Znojmo
49. kolo
Český Telecom Extraliga - ne 25. 2. 2001
Zlín
3:5
Znojmo

Kdo Orly zastaví?

Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Orli se uhnízdili na neuvěřitelné druhé příčce extraligové tabulky. Před nimi už je pouze Vsetín, ovšem s dostatečným náskokem. Postavení v tabulce však není příliš důležité. Mnohem důležitější a příjemnější je zjištění, že Orli mají dva týdny před začátkem vyřazovacích bojů skvělou formu a jsou schopni porazit téměř kohokoli. Postup do play off, který byl našim snem, by nám už teď nejspíš neměl uniknout, o to víc je však nutné soustředit se právě na vyvrcholení sezóny. Nadšení a euforie z druhého místa je sice krásná věc, ale jak praví známě rčení, zající se počítají až po honu. Proto ještě raději s oslavani počkejme.

Ve Zlíně to pro Orlíky nezačalo vůbec dobře. Ve třetí minutě dával Somík svůj druhý gól a vypadalo to, že vítězná série znojemských skončí. Ve druhé třetině nás však dostal do hry Pláškův gól po chybě gólmana Hudáčka a když k náporu nasadila naše druhá lajna, bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Výborně zahrál především Petr Kaňkovský, který se podílel na třech gólech Znojma a trenéři jistě budou řešit dilema, zda po tomto excelentním představení budou vracet do středu druhé lajny Davida Pazourka, až se uzdraví.

Zajímavý moment nastal v 29.minutě, kdy Vladimír Holík nahazoval na zlínskou branku puk a ten se k překvapení všech zastavil až v síti. Před brankou clonil ještě Marek Uram, ale nebylo jasné, zda se puku dotkl a vstřelil tak svůj pětadvacátý gól sezóny, anebo si druhou branku sezóny připíše Vláďa Holík. Mimochodem v úterý slaví třiadvacáté narozeniny, tak snad je oslaví vítězstvím. Tak či tak, pochvalu za odvedený výkon si zaslouží všichni! Osobně to hráčům můžete jít vyřídit už v úterý, kdy doma hostí v odloženém zápase Kladno!
Výborný výkon ve druhé třetině korunovaný pěti góly pomohl hokejistům Znojma k výhře na ledě Zlína a zvládli tak lépe boj o druhé místo v tabulce. Velkou zásluhu na tom měl Kaňkovský, který se podílel na třech brankách.

Začátek utkání přitom nenasvědčoval, že by hosté mohli ve Zlíně bodovat. Domácí bez několika zraněných hráčů začali neuvěřitelně a už v začínající 3. minutě vedli zásluhou Somíka 2:0. Slovenský reprezentant nejprve zužitkoval kombinační akci druhé řady a zanedlouho po sólu dal druhý gól. Teprve potom začali Znojemští dotírat, ale kromě šance Hamana v oslabení si další vážnou příležitost nevytvořili. Hráli dobře kombinačně, bojovali, ale v první dvacetiminutovce nebezpeční nebyli.

Obrat nastal v úvodu druhé třetiny. Po přestávce zaviněné výměnou plexiskla vyjel z branky Hudáček, špatně rozehrál, jeho přihrávku zachytil Plášek a střelou do opuštěné svatyně Beranů snížil. Hosté ožili a v rozmezí od 28. do 30. minuty dali další tři góly. Pro zlínské mužstvo to byl šok, ze kterého se nevzpamatovalo do konce utkání. Z jejich hry se vytratila kombinace, přesná přihrávka a chybovali v obraně. Naopak Orli hráli neuvěřitelně lehce a ještě ve druhé části přidali další dva góly. To už stál v brance domácích Hrazdíra, který po třetím gólu vystřídal nejistého Hudáčka.

Poslední třetina už nic neřešila. Rozklížený Zlín se sice snažil, trenéři míchali se sestavou, ale stále to nevedlo ke zlepšení. Znojemští jen kontrolovali hru a zápas dovedli do vítězného konce.

Autor: Misha Berg

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Antonín Stavjaňa (Zlín): "Doufali jsme, že se dnešním zápasem zbavíme problémů, které nás provázejí už delší dobu. Dobrý začátek tomu nasvědčoval, ale druhou třetinu jsme absolutně nezvládli. Měli jsme velké výpadky ve hře, za které jsme platili."

Milan Kastner (Znojmo): "Nezačali jsme dobře, ale do hry nás dostal kuriózní gól po hrubé chybě domácího brankáře. Toho jsme využili, otočili zápas a zbytek hry už jsme jen kontrolovali. Vyhráli jsme naprosto zaslouženě."