Tesla Orli Znojmo Tesla Orli Znojmo
přát.
Přípravné zápasy - pá 5. 8. 2016 - Nevoga aréna
Znojmo
1:7
0:3, 0:2, 1:2
Vítkovice

Orlům se na úvod přípravy nedařilo

Domácí celek poprvé inkasoval hned v úvodní minutě, a také v další fázi zápasu za svým soupeřem zaostával, hosté ze severní Moravy nakonec skórovali celkem sedmkrát. Znojemští hokejisté se zmohli pouze na čestný úspěch.

Pro Vítkovice šlo o druhé přípravné utkání, což bylo na ledě vidět již od úvodního vhazování. Hned v první minutě našel Kovář přesným pasem Ivana Baranku, který nedal Nechvátalovi střelou pod rukou sebemenší šanci. Postupně se Znojemští začali oklepávat a z výhodné pozice pálil Tomas, Šulák a McMonagle, ovšem ani to Orlům nebylo nic platné. Do útoku se totiž vydal Patrik Zdráhal a Ivan Baranka. Prvně jmenovaný pak z dorážky zvýšil na 0:2.

Ve druhé třetině nadále dominovali hosté. Ve třiadvacáté minutě Balán nahodil kotouč na bránu a Roman Szturc jej povedeně tečoval za Nechvátalova záda. O sedm minut později Znojmo prohrávalo už o čtyři branky, když Rostislav Olesz tvrdě vystřelil od modré a propálil vše, co mu stálo v cestě. Dalším špatným znamením pro trenéra Režnara mohly být šance Zdráhala a Olesze, ty však gólem neskončily. Před koncem druhé části se Ostravští už dočkali. Od modré napřáhl Ondřej Roman a jeho prudkou ránu Nechvátal ve shluku hráčů před sebou neměl šanci vidět - 0:5.

Třetí perioda začala stejně, jako skončila ta předchozí. Jakub Illéš se rozjel sám proti bráně a zakončil s hokejkou mezi nohama. Ve 48. minutě se už mohli domácí fanoušci radovat. Polák Patrik Wronka nádhernou přihrávkou našel rozjetého Čípa, jehož únik sice Bartošák vychytal, následnou dorážku Kevina Bruijstena už ale chytit nedokázal - 1:6. Radost z branky jakoby Orlům nalila krev do žil. Ani obrovské šance Puchera a Vodného ale v síti neskončily. V šestapadesáté minutě to bylo znovu o šest branek, když Kucsera našel ukázkovým pasem volného Lukáše Kloka, který se nemýlil. Znojmo tak úvodní přípravný zápas výsledkově nezvládlo a prohrálo 1:7.


Autor: Petr Frömel, Jakub Prchal

Sean McMonagle: Byla to jen příprava, máme ještě spoustu času se zlepšit

Kanadský obránce s italským pasem. Reprezentant, který svému týmu vybojoval účast v elitní divizi mistra světa i zručný hokejista. To vše získali Orli Znojmo podpisem osmadvacetiletého Seana McMonagla.

Jaké jsou vaše pocity bezprostředně po prvním zápase za Znojmo?
Samozřejmě až na skóre to není tak hrozné. Od té doby, co jsem dorazil, tvrdě pracujeme a snažili jsme se udělat to nejlepší. Zápas byl pouze přípravný, můžeme se jen zlepšovat.

Co myslíte, že rozhodlo o porážce Znojma?
Možná jsme málo bruslili, byl to náš první zápas. Ss Adamem Hughesmanem dorazili teprve v pondělí, faktorů bylo hodně. Máme před sebou hodně práce, ale také spoustu času než sezóna začne.

Sean McMonagle ve zkratce

  • Nikdy nebyl draftován
  • S italskou reprezentací získal stříbro v divizi IA
  • V Evropě již hraje čtvrtou ligu
  • 3 roky po sobě v All star týmu NCAA

Můžete něco zlepšit ve vaší hře?
Nepodělávat to. Ve třetí třetině se mi přestalo dařit, ale to je normální. Jak jsem už řekl, než nám začne sezóna, tak máme ještě spoustu času.

A ve hře celého týmu?
Určitě bychom měli hrát lépe na puku, více ho mít na holích a lépe s ním nakládat při přihrávkách. Také budeme muset zapracovat na forčekingu a na práci v brankovišti.

V čem byly Vítkovice lepší?
Byli silní, dohrávali souboje a rozhodně bylo vidět, že jsou na tom dobře bruslařsky. Nám už to ke konci tolik nebruslilo, ale teď trénujeme dvoufázově a jsme uprostřed přípravy na sezónu. Není to lehké, ale zvládneme to.

Kdy jste se dozvěděl o možnosti hrát za Znojmo?
Nepamatuji si přesné datum, ale někdy v půlce léta se mi ozval agent, že by byl od Orlů zájem. Proti Znojmu jsem už dva roky nastupoval. Věděl jsem, jak kvalitní tým to je, jak je na tom celek bruslařsky a také něco málo o systému, který se tu hraje. Skončilo to vzájemnou spoluprací.

Vloni jste se dostal do výběru Itálie na mistrovství světa divize IA a postoupili jste mezi elitu, jak jste takovou událost prožíval?
Byla to moje úplně první zkušenost s reprezentací. Naprosto skvělá zkušenost, už jen proto, že jsem nevěděl, co mám od toho očekávat. Naštěstí jsem ale měl v reprezentaci několik spoluhráčů z Bolzana, kteří mi ze začátku pomohli se rozkoukat.

Na vysoké škole jste hrál centra, pak přesedlal na obránce, čím to?
Právě v NCAA, univerzitní lize, jsem hrál při přesilovkách obránce, i když jsem normálně hrál v útoku. Pak se v týmu vyskytla nějaká zranění, tak jsem šel na pozici beka a na doporučení trenéra, agenta i známých, kterým se má hra zamlouvala, tam i zůstal.


Autor: Vojtěch Pojer

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Jiří Režnar (Znojmo): Bylo to první utkání a začátek byl docela slušný, pak jsme ale dostali góly po hloupých chybách. Máme teď hodně materiálu na to, abychom se do dalších zápasů připravili a byli na sto procent připravení do prvního mistrovského utkání.

Jakub Petr (Vítkovice): Výsledek je uspokojivý. To, co jsme chtěli od hráčů vidět, tak hráči hráli. Je to ale teprve začátek sezóny a pořád je spousta věcí ke zlepšení. Na hráče jsme apelovali, aby do zápasu dali vše, protože jsme si Znojmo vybrali sami za soupeře. Víme, jakou hrou se prezentovali loni, kdy se dostali do finále EBEL, ale hlavně jsme věděli, jak přistoupili loni k přípravným zápasům s extraligovými týmy.

Fotogalerie

Související články