2:1, 3:2, 0:2 - 1:0
1/3
2/3

Znojmo umazalo tříbrankové manko, v prodloužení však padlo

Druhé čtvrtfinálové utkání mezi Znojmem a Linzem nabídlo útočně laděnou podívanou okořeněnou hned jedenácti góly. Orli v utkání dokonce o tři branky prohrávali, po nástupu Jakuba Čecha do brány však zaveleli k obratu. O vítězi tak znovu muselo rozhodnout až prodloužení, v němž se tentokrát radoval Linz. Stav série 1:1.

Orli vlétli do utkání rychlostí blesku a již v čase 0:56 se po brejku prosadil střelou k tyči Ondřej Fiala. Brzká radost však hostům vydržela jen něco málo přes minutu. Patrick Spannring překonal švihem do horního růžku Hoviho. Znojmo si poté zahrálo nepříliš vydařenou početní výhodu, po níž začali více kousat domácí. Ti se v průběhu třetiny stávali čím dál aktivnější a nebezpečnější.

Zvýšená snaha Linze byla korunována v deváté minutě, kdy se domácí dostali poprvé v utkání do vedení zásluhou Jasona Ulmera, jenž po dobré práci Leblera před brankovištěm doklepl puk za brankovou čáru. A Černá křídla byla nebezpečná i nadále! Hovi si poradil s akcí Spannringa, nadvakrát pak pokryl i pokus Baumgartnera. Orli poté zahrozili až v samotném závěru tečí Puchera, po níž puk proletěl kolem tyčky Ouzasovy svatyně.

Prostřední dějství přineslo doslova gólové žně. Ty odstartovaly již pár vteřin po úvodním buly. Nejprve se z rychlého protiútoku nemýlil Brian Lebler, o osm vteřin později prostřelil Hoviho blafákem mezi betony Daniel Oberkofler. To už bylo příliš na finského brankáře ve znojemských barvách, který přenechal své místo Jakubu Čechovi.

Ani hosté se však nenechali zahanbit a půl minuty poté Antonín Bořuta snížil na rozdíl dvou branek. Znojmo nerozhodilo ani neproměněné trestné střílení z hole Lattnera, zmobilizovalo síly a otočilo do útoku. A kýžené ovoce na sebe nenechalo dlouho čekat. Krátce před polovinou duelu napřáhl na modré čáře bek Michael Kolarz a puk se zastavil až v síti za zády Ouzase.

S přibývajícím čase se na ledě začalo jiskřit a jeden trest střídal druhý. Oba gólmani však byli v těchto momentech v pozoru. Až větší mela těsně před druhou sirénou znamenala další přesilovku Linze, kterou přetavil v gól Patrick Leahy.

Znojemští hokejisté vstupovali do třetí třetiny s dvoubrankovým mankem. Již z předchozího vzájemného duelu s Linzem však věděli, že podobné situace nejsou neřešitelné. A to se ukázalo i tentokrát. Orli nejdříve ustáli dvě oslabení, hlavně v tom druhém podržel svůj tým gólman Čech. A sami poté zaveleli k velkému zvratu. V čase 48:11 propálil Ouzase dělovkou pod horní tyčku Jan Lattner. Stejný hráč pak o pět minut později dokázal vyrovnat.

V závěru ještě mohly oba týmy strhnout vítězství na svou stranu, ale Kolarzovu ránu vytěsnil ramenem mimo bránu Ouzas, Leblerův únik zlikvidoval betonem Čech.

Po úpravě ledu se rozehrálo prodloužení, které se v play-off hraje až do rozhodnutí. Na to jsme ale nemuseli čekat dlouho. O přesný zásah do znojemské sítě se postaral Gregor Baumgartner, jenž tak vyrovnal čtvrtfinálovou sérii na 1:1.

Jiří Režnar (Znojmo): Bylo to utkání dvou velmi ofenzivně laděných týmů, pramení z toho některé chyby a proto taky padlo tolik branek. Je velká škoda, že jsme nezvládli závěr a po hloupé individuální chybě inkasovali. Nerad bych se vyjadřoval k rozhodčím, ale je fakt, že některé jejich výroky byly kontroverzní. Nicméně góly inkasují na ledě hráči, ne rozhodčí. Musíme se s tím vyrovnat, podobně budou vypadat i další duely.

Myslím, že Jakub Čech ukázal, že si zaslouží chytat. V úterním zápase nastoupí v bráně jako jednička.