Vídeň
1/3
2/3

Junioři podlehli rakouskému soupeři

<em>Znojmo</em> - Juniorům se proti celku z hlavního města Rakouska příliš nedařilo. V první třetině to sice byli právě Orli, kteří otevřeli skóre utkání, ale Vídeň dokázala dvě minuty před koncem třetí třetiny ještě vyrovnat, a hra se tak přehoupla až do prodloužení. I přes snahu domácího týmu se nikomu nepodařilo protlačit kotouč za Kickertova záda, a musely tak následovat samostatné nájezdy, kde byli více úspěšnější hosté.

Znojemští hokejisté vlétli do zápasu plného gólových šancí lépe než jejich vídeňský soupeř a již v čase 4:48 otevřel skóre přesnou střelou ke vzdálenější tyčce Lukáš Nováček - 1:0. Orly úvodní branka utkání nabudila a často dostávali rakouské mužstvo pod drtivý tlak, z čehož rezultovalo několik dalších dobrých příležitostí. Nebezpečné byly zejména střelecké pokusy Nováčka či Koňaříka, které ale Kickert za svá záda nepustil. Zahrozilo však i na druhé straně. Helešic ve znojemské kleci bravurně znemožnil rychlým přesunem k tyčce zakončit Znenahlikovi, před kterým již zívala odkrytá brána.

Do druhé třetiny vkročili Orli za průběžného jednogólového vedení a i nadále měli více ze hry, o čemž svědčí i počet střel na bránu v prostředním dějství, který se zastavil na číslech 21:6! Ihned v úvodu si domácí hokejisté vysloužili možnost přesilové hry, v níž nebezpečně zatopil Kickertovi zejména Kacetl po kombinaci s Kastnerem. Také v další početní výhodě Znojmo ostřelovalo klec svého rivala - Cerovečki vyprášil betony maskovaného muže v bráně Vídně, Theimer poslal prudkou ránu od modré čáry. I ve hře pět na pět byli Znojemští nebezpeční a zejména Nahodil měl po objetí Kickertovy svatyně k navýšení vedení svých barev hodně blízko.

Hosté hrozili především z brejkových situací, do jedné takové se probil i vídeňský útočník Hollendonner, jenž však byl ještě před zakončením včas zblokován. V závěru třetiny přišla menší strkanice mezi Theimerem a Kalou, k brance však nevedla ani další přesilovka Znojma.

Po bezbrankové druhé periodě jsme i v té poslední čekali na přesný zásah dlouho. Oba týmy si vyzkoušely přesilovou hru i oslabení, opět se častěji ke střelbě dostávali domácí, ale dopláceli na nepřesnou koncovku a také gólman Kickert ve vídeňské kleci si počínal výborně. Už se zdálo, že Orli svůj tenoučký náskok udrží, ale osmdesát čtyři vteřin před závěrečnou sirénou se po rychlém přenesení útoku před Helešice prosadil ránou k tyči Marko Ilic - 1:1.

V následujícím prodloužení byli o poznání nebezpečnější hosté, kteří i díky přesilovce dostali Znojmo pod tlak. Rozuzlení však nepřišlo, a tak se o vítězi muselo rozhodnout až v samostatných nájezdech. Při nich oba týmy dlouho napínaly diváky na zimním stadionu a až v jedenácté (!) sérii zajistil bod navíc pro Vídeň Rene Pospisil - 1:2.