Orli Znojmo Orli Znojmo
přát.
Přípravné zápasy - čt 18. 8. 2011
Znojmo
1:2
1:0, 0:1, 0:1
Jihlava

Orli v domácím utkání nestačili na Jihlavu

Znojmo - V domácím zápase proti Jihlavě byli zezačátku sice aktivnější Orli, ale ke konci utkání nestačili na soupeře z Vysočiny. Do zápasu vstoupili Orli gólem Petra Kanka, který je po zbytek první třetiny udržel ve vedení, ale po druhé třetině zásluhou Milana Jeslínka Jihlavští vyrovnali a ve třetí třetině se dostali po gólu Lukáše Krupky dostali do vedení. Skóre 1:2 vydrželo až do konce utkání.

Hned na začátku první třetiny se podařilo trefit Petru Kankovi, který po nádherném úniku obehrál jihlavského útočníka a překonal brankáře Novotného. V počátečním dějství byly oba týmy velice aktivní, šance byly na obou stranách. Více šancí bylo na straně domácích, v přesilovce se málem trefili Pucher i Havlík, ale koncovka se domácím v dnešním zápase nedařila.

Do druhé části vstoupily oba týmy s vlažným přístupem, šance byly vidět hlavně u brány mladého brankáře Novotného. Jediný gól druhého dějství ale padl za záda domácího mladého brankáře Ondřeje Kacetla, když se Michal Jeslínek trefil velice přesně nad jeho rameno. Bezprostředně poté se pokoušel jinou akci dorážet Peter Pucher, ale ani on nebyl úspěšný.

Ve třetí třetině ani jeden z celků aktivitou nehýřil, jediná akce, která skončila gólem, byla Lukáše Krupky, který trefil odražený kotouč po nastřelení od modré. Ke konci zápasu se ještě podařilo v jihlavském pásmu zatopit trojici Kanko – Pucher - Lattner, která zahrozila nejednou akcí. Jihlavskou svatyni ale Novotný ubránil až do konce hry i přes poslední odpor domácích.

V zápase se domácím nepodařilo snížit trestanost hráčů, vyzkoušeli si ale poslední domácí zápas proti soupeři z České republiky. Minimálně do příští sezóny se ve znojemské Hostan aréně žádný tuzemský soupeř neukáže.


Autor: Vojtěch Pojer

Chybělo nám štěstí, věděl po zápase gólman Kacetl

Znojmo - Minulou sezónu se stal hrdinou posledních zápasů ve Znojmě. Letos se pere o pozici jedničky se zkušeným Lukášem Sáblíkem a jednadvacetiletým Filipem Landsmanem. Odchytal zatím jedinou výhru mezi přípravnými zápasy Orlů. A to proti kvalitnímu soupeři z Erste Bank Eishockey ligy, Jesenici. Přesto Ondřej Kacetl dodává: "Bude chytat ten lepší."

Jak byste zhodnotil zápas s Jihlavou?
Zápas byl dobrý a těžký. Kluci toho mají dost natrénováno, jsou v plné přípravě. Bylo to těžké, chybělo nám štěstí a nedaří se ani v koncovkách se šancemi. Škoda.

Jste jedním z tria brankářů, bojujete o místo intenzivně?
Určitě, konkurence je velká, gólmani jsou šikovní. Je to těžké. Uvidíme, jak se nám bude dařit. Bude chytat ten lepší.

foto
⇒  Ondřej Kacetl

Jak se těšíte na EBE ligu?
Určitě se těším, jestli budu chytat. Když ne, tak výjezdy budou těžké, ale bude to rozhodně něco nového, bude to pro nás zpestření.

Máte nějaké speciální gólmanské tréninky s Jaroslavem Kamešem?
Na ledě děláme různé pohyby a cvičení s Jardou, je to pro nás veliký přínos. Za ty tři roky, které tady je, si myslím, že jsem šel díky němu hodně nahoru.

Nejzkušenějším gólmanem ve Znojmě je momentálně Lukáš Sáblík. Předává vám i on nějaké zkušenosti?
My si radíme navzájem. Je to zkušený gólman, zkušeností má opravdu plno. Vždycky nám něco poradí, ale všem nám radí Jarda (Jaroslav Kameš - pozn. red.).


Autor: Vojtěch Pojer

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Karel Soudek (Znojmo): Náš výkon byl hrozný a Jihlava nehrála o moc líp, takže hokej nestál za nic. Přispěla k tomu kvalita ledu, všichni tahali nohy a nebylo to dobré. Hráči jsou ve velké únavě, pak jim nefunguje ani hlava, navíc led přispívá k nepřesnostem, a pak to takhle vypadá. Žádný dobrý hokej to nebyl. Počet vyloučení byl dnes o něco lepší, ale pořád se s tím potýkáme.

Petr Vlk (Jihlava): Nevstoupili jsme do zápasu zrovna ideálně, ale postupně se hra vyrovnávala a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Domácí měli před koncem pár šancí k vyrovnání a měli jsme štěstí, ale příležitosti ke skórování jsme měli i my. Stále zkoušíme některé hráče a dnešní zápas proti kvalitnímu soupeři nám ukázal, co jsme chtěli.

Fotogalerie

Související články