3:0, 2:1, 0:1
1/3
2/3

Report ze zápasu SLA vs. ZNO (5:2)

Rozhodující zápas pro obě mužstva. Tak by se dal nazvat druhý semifinálový zápas mezi pražskou Slavií a Znojemskými Orly.

Pokud by hosté vyhráli, postoupili by do finále. Jenže slávisté se rozhodně lehce vzdát nehodlali. Do útoku se vřítili ihned po úvodním vhazování a Kacetl se jen tak tak stačil v bráně ohánět. Nerozhodný stav vydržel až do desáté minuty. Slavia na nějakou dobu zatlačila svého soupeře v pásmu. Rychlou kombinaci se rozhodl zakončit Tomáš Hertl, který poslal jemnou tečí kotouč za Kacetlova záda – 1:0.

Sešívaní byli jako ve svém živlu. O čtyři minuty později zvedl své vedení na 2:0 Filip Kejdana, který se jako první zorientoval v nepřehledné situaci ve znojemském brankovišti. Ani dvoubrankové vedení slávistickým hráčům nestačilo. Neuběhla ani minuta a už se kotouč ve znojemské bráně třepetal znovu. Tentokrát se krásnou přihrávkou blýskl Mavrojanidis, který si nejdříve Kacetla položil, ale nakonec raději přihrál lépe postavenému Michalu Hellarovi - 3:0.

Na začátek druhé třetiny se nechali Znojemští vyloučit dvakrát za sebou a nabídli tak domácím přesilovou hru proti třem hráčům na ledě. Sešívaní toho využili. Jedenáct vteřin zbývalo do návratu prvního vyloučeného na led, když vyslal na bránu Krejčí přihrávku, která se odrazila na hůl Michala Hellara. Ten lehkou tečí zvedl střelu nad padajícího Kacetla – 4:0.

Ani čtyři vstřelené branky domácím ke štěstí nestačily. Po chybě ve znojemské rozehrávce se do útoku vřítil Mavrojanidis, který před brankářem raději přihrál dobře postavenému Lukáši Žejdlovi, ten již měl lehkou práci – 5:0.

Znojemští věděli, že pětibrankový rozdíl již nezmění, přesto se však rozhodli toto nelibé skóre alespoň upravit. Ke konci druhé třetiny dostala Slavia šanci v podobě početní výhody proti třem znojemským hráčům. Při útoku však obránci sešívaných zapomněli na vracejícího se Jakuba Šaura z trestné lavice, který snížil na 5:1.

Necelých sedm minut před koncem zápasu mohl skórovat ještě hostující Havlík, který se probojoval do samostatného úniku, ale kotouč mu na poslední chvíli sjel z hole, čímž Dlouhému usnadnil práci. Čtyři minuty před koncem se však Orlům znovu podařilo ujet do úniku. Tentokráte do něj poslal Rachůnek Tomáše Komínka, který již byl přesný 5:2.