Hr. Králové
1/3
2/3

Orli zpět na zemi

<em>Znojmo</em> - Úvodní zápas nové sezóny přinesl znojemským fanouškům zklamání. Nejenže tým, který řádil v letním poháru, hned v prvním zápase prohrál, ale i herní projev Orlů byl velmi odlišný od toho, co celou přípravu předváděli. Na úvodní trefu soupeře ještě dokázali odpovědět, dál se jim ale nedařilo vůbec nic. Složité zakládání útoků, malý pohyb a těžkopádný přechod přes střední pásmo byl úhlovým kamenem hry Orlů. Soupeř dokázal využívat okének v obraně, často se velmi lehce dostával do přečíslení a zle zatápěl znojemské obraně. Poslední část hry sice byla vyrovnaná, místy měli svým nasazením i Orli navrch. Brankami Davida a Kolafy ještě vykřesali naději, ale fatální chyba připravila domácí o možnost hrát power-play a tím pádem byl zápas rozhodnut.

Do utkání oba celky nastoupily s velkým odhodláním, což se také odráželo v četnosti vyloučení. Už ve druhé minutě měli domácí možnost otevřít stav utkání, Táborského faul však nepotrestali. Hradec naproti tomu zúročil výhodu jednoho muže v poli a v čase 8:19 zasunul Jaroslav Roubík puk do prázdné klece. 0:1 pro hosty. O necelé dvě minuty se ke slovu dostává Vladimír Říha a tvrdou střelou od modré srovnává, 1:1. Oba celky opouštěly led za vyrovnaného stavu v čase 13:15, kdy se po tvrdé ráně jednoho ze znojemských hráčů vysypal díl tvrzeného skla za svatyní Luňáka a hra byla po vzájemné dohodě přerušena přestávkou. Do zbylé části úvodního dějství vstoupili opět lépe hosté. Po neúspěšném pokusu Jaroslava Roubíka se puku ujal Jiří Kadlec a nenápadnou střelou překonává znojemského brankáře. 1:2 pro Hradec. Za necelou minutu později unikl pozornosti znojemských hráčů Jan Berger a ve své ráně se nemýlil, 1:3.

Ve stejném duchu se nesla i následující dvacetiminutovka. Znojmo těžce nacházelo cestu do obranného pásma soupeře a nad vodou je držel pouze gólman Hořčička. Po neustálém obléhání znojemské brány se v čase 29:25 hosté opět dočkali. U pravé Horčičkovy tyče číhal zcela nekrytý Jiří Kadlec , který po ideální přihrávce poslal touš za jeho záda, 1:4. Znojemští se sice snažili, ale ani to branky v síti hostů nepřineslo.

V úvodní části třetí třetiny využili Orli přesilovou hru a vsítili potřebný gól, který celé mužstvo nakopl k lepšímu výkonu. Jiří David tvrdou ránou od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě, 2:4. Ve 48. minutě vzal odpovědnost na sebe Tomáš Kolafa naznačil střelu, oklamal protihráče a přízemní ránou pod pravý beton snížil na rozdíl pouhé branky, 3:4. Znojmo však nedokázalo zúročit své šance a Hradec trestal téměř každou chybu domácích hráčů. V 59. minutě vystihl Jaroslav Roubík znojemskou rozehrávku a šťastnou střelou mezi Hořčičkovy betony rozhodl o dnešním vítězi.

Karel Soudek (Znojmo): Utkání se nám nepovedlo, hlavní byla asi velká nervozita, která pramenila v nepřesnostech přihrávkách. To bylo hodně špatné. Vůbec celá obranná hra dneska nebyla dobrá. Hráči nebyli uvolnění a nehráli to, co bylo potřeba. Moc nám nepomohlo ani to rozbité plexi, dostali jsme tam zbytečné góly, ale v žádném případě se na to nechceme vymlouvat.

Jiří Mička (Hradec Králové): Na Znojmo jsme se dobře připravili, strávili jsme hodně času u videa. Taky nám pomohlo, že Znojmo hrálo dlouho Tipsport Cup a tím pádem se taky určitě vysílilo. Až na nějakých deset minut v poslední třetině jsme zápas zvládli. Jsme strašně rádi za to, že si odvážíme tři body. Doufáme, že v dalším zápase na to navážeme. Vstup do soutěže se nám povedl a jsme za to rádi. V přerušení kvůli rozbitému plexi mělo Znojmo obrovskou šanci. Kdyby ji využilo, mohlo to být jinak. Nás to naopak nakoplo.