Tesla Orli Znojmo Tesla Orli Znojmo
TsC
Přípravné zápasy - út 4. 8. 2009 - Hostan Aréna Znojmo
Znojmo
1:4
1:0, 0:4, 0:0
Kometa

O výsledku zápasu rozhodla druhá třetina

Znojmo - Orli nastupovali proti Kometě v roli outsidera, nechtěli však svou kůži dát lacino. V první třetině se dokonce zásluhou Kýhose dostali do vedení, které po zbytek úvodní části udrželi. Hosté však dvěma slepenými brankami na začátku druhé třetiny skóre otočili a v téže dvacetiminutovce ještě pojistili dalšími dvěma góly. Další branka už nepadla a hosté si tak ze Znojma odváží tři body do tabulky Tipsport Hockey Cupu.

Úvodní přípravné utkání Orlů se od začátku hrálo ve výborné atmosféře vytvářené oběma tábory fanoušků, kteří už dlouho před úvodním buly zaplnily tribuny Hostan Arény. Obraz hry byl až nečekaně vyrovnaný, Kometa sice od začátku zúročovala týden přípravy navíc a byla přesnější v kombinaci i přechodu do útočného pásma, bojující domácí však hrozili nebezpečnými brejky. Ve velkých šancích ztroskotali na Hylákovi Říha, Staněk i v samostatném nájezdu Beroun, na druhé straně z bezprostřední blízkosti nepřekonal Horčičku Dopita ani Dlouhý. Jediná branka úvodní části tak přišla po chybě Křetínského v obranném pásmu, kterou přesnou tečí Sedlákova nahození využil Vladimír Kýhos.

Na matnou první třetinu dala Kometa zapomenout hned v úvodní minutě druhé části, kdy Jiří Dopita zakončil pod břevno rychlý brejk po chybě ve znojemské rozehrávce. O dvě minuty později vyrazil po závaru před Hylákem dopředu Procházka, křížnou přihrávkou našel na útočné modré Lubomíra Korhoně a na jeho tvrdý příklep k bližší tyči Horčička nedosáhl. Hosté byli v této fázi zápasu lepším týmem, Orli si pomáhali fauly a když pak v oslabení ještě špatně střídali, využil dvojnásobnou početní převahu tečovanou ranou od modré Pavel Mojžíš. Ve 37. minutě stvrdil v další přesilovce povedenou dvacetiminutovku modrého týmu po Dopitově přihrávce zásahem z bezprostřední blízkosti Roman Erat.

Třetí třetina byla obrazem hry velmi podobná té první, tedy velmi vyrovnaná a s velkým nasazením na obou stranách. Ve 46. minutě ujel do brejku Radek Dlouhý, ve snaze o zakončení byl podtržen vracejícím se obráncem a Brno dostalo výhodu trestného střílení. Sám faulovaný však s možností naložil špatně, brankář Horčička mu puk vypíchl hokejkou a Dlouhého vůbec nepustil do zakončení. Orli poté neproměnili nadějný brejk tří na jediného obránce, a když Brabencova individuální akce skončila těsně před koncem jen na betonech brankáře, připsala si Kometa v přípravě na novou sezónu třetí vítězství.


Autor: Petr Frömel, Lukáš Peroutka

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Jan Neliba (Znojmo): Rozhodla druhá třetina, kdy se staly dvě chyby, které se stát neměly. Jednou jsme nechali puk na modré čáře, podruhé Kometa přešla lehce střední pásmo. To, na co jsme hráče upozorňovali, se bohužel stalo. Bereme to ale tak, že to byla naše premiéra, všichni hráči se snažili a makali, zápas měl krásnou atmosféru.

Václav Baďouček (Kometa): Myslím si, že pro zápas byla rozhodující druhá třetina, kdy se nám podařilo potrestat a využít znojemské chyby. Do dalších utkání musíme zjednodušit přechod středního pásma, protože tam vzniká nejvíce problémů a ztrát kotouče. Dnes v první třetině mělo Znojmo třikrát situaci dva na jednoho a v extralize by to znamenalo, že zápas už by byl dávno rozhodnutý.

Fotogalerie

Související články

Aktuální zprávy
st 5. 8. 2009

Odehráli jsme slušný zápas, shodli se hráči