Orli Znojmo Orli Znojmo
pohár
Přípravné zápasy - čt 16. 8. 2007 - Hostan Aréna Znojmo
Znojmo
4:0
0:0, 1:0, 3:0
Slavia

Orli pokořili Slavii i podruhé

Znojmo - Znojemští orli si znatelně vylepšili svoji pozici v poháru, když zdolali i podruhé pražskou Slavii. Za domácí se blýskl Martin Růžička, který zaznamenal hattrick a hlavně Jiří Trvaj, jenž dokázal udržet čisté konto. Na branky si, s výjimkou té první, museli diváci počkat až do třetí třetiny, kdy Znojmo třemi góly poslalo soupeře do kolen.

V úvodní části střetnutí branka nepadla, ale na šance byla první dvacetiminutovka bohatá. Domácí mohli udeřit už ve třetí minutě, když si připravili dvě slibné příležitosti. Za Slavii se prosazoval Červenka, který nastřelil spojnici znojemské klece. V dalším průběhu si oba týmy vypracovaly šance hlavně v početních výhodách, ale ani ty ke změně skóre navedly. První třetina tak byla v moci brankářů, především Trvaje, který se blýskl perfektním zákrokem proti Červenkovi.

Druhá třetina také nepřinesla žádné brankové hody, ale skóre se přeci jen otevřelo, když akci Meidla dokončil střelou za ležícího Svobodu Martin Růžička. Rozhodčí nasadili přísný metr a na trestnou lavici putovalo hned několik hráčů na každé straně. Přesilovky však další změnu stavu nepřinesli. Největší šanci vyrovnat měl Červenka, který se zhostil trestného střílení za faul na Růžičku, ale slavistického útočníka vychytal Trvaj. Domácí tak odcházeli do kabin o něco spokojenější.

Závěrečné dějství bylo pro oko diváka mnohem pestřejší a k radosti domácích ochozů se střelecky prosazovali Orli. Druhou brankou zvýšil Růžička, když proměnil únik přes celé kluziště. O chvíli později udeřilo znovu Znojmo a Erat poslal domácí do tříbrankového vedení. Svůj den podtrhl další brankou Růžička, který zkompletoval hattrick. Velký podíl na vítězství měl i Trvaj, který bezchybným výkonem dovedl svůj tým k zisku dalších tří bodů do pohárové tabulky.


Autor: RoS, PeF

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Ohlasy k utkání

Václav Sýkora (Znojmo): Zápas měl svoji kvalitu, i když dnes jsme konstatovali, že máme asi nejhorší led za celou dobu, co trénujeme, protože počasí je opravdu velmi teplé. Výsledek úplně neodpovídá průběhu, protože v úvodu nás musel podržet Jirka Trvaj, když měla Slavia několik šancí. My jsme si přenesli z minulých zápasů střeleckou nemohoucnost, ale dnes jsme spokojeni, že jsme se dostali až na ty čtyři vstřelené góly. Martin Růžička se dnes střelecky zaskvěl, dneska nejen jeho střelecká forma, ale celý jeho projev byl tím, co bychom si představovali. Na pohárové zápasy jdeme z tréninkové zátěže, takže je příjemné ten zápas vyhrát, ale ani z prohry či z vítězství nemůžeme dělat nějaké velké závěry. Pohár bereme jako přípravu na extraligu. Nějaký konkrétní cíl, co se týče umístění, jsme si nedali, protože v těch utkáních je třeba vyzkoušet hráče, vidět je a hledat složení útoků, protože to je teď prioritní. Navíc se v tomto období hodně trénuje a neladíme formu vyloženě na tyto zápasy. Co se týče Jirky Dopity, necháváme jen na něm, zda bude nastupovat v dalších zápasech, je možné, že ještě nějaký vynechá. V nejbližší době dojde k zúžení kádru.

Fotogalerie

Související články

Naši soupeři
st 15. 8. 2007

Odveta proti pražské Slavii