Vyloučení stála Orly odvetu v Jesenici

12.08.2011 | Lukáš Peroutka

Znojmo - Patnáct menších trestů inkasovali znojemští hráči v přípravném utkání na ledě slovinské Jesenice a i když zásluhou branek Vladimíra Říhy a Martina Podešvy ještě po dvou třetinách hráli s domácími vyrovnaný zápas, v posledním dějství inkasovali další tři góly a do Česka se vrací poraženi. Slovinští rozhodčí rozdali v utkání 102 trestných minut.

přát., pátek 12. 8. 2011, 19:15
Jesenice
Branky a nahrávky: 24. Tavželj (Sixsmith), 25. Židan (Hafner), 43. Kuralt, 49. Pusa (Rabbit, Sixsmith), 53. Tavželj (Sixsmith, Rabbit) - 12. Říha (Šeda), 33. Podešva (Stehlík). Rozhodčí: Kamšek - Markizeti, Rakovič (všichni SLO). Vyloučení: 6:15, navíc Pusa 5 minut a do konce utkání - Kanko 10 minut + 5 minut a do konce utkání. Využití: 4:0. Diváci: 1012. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.
HK Acroni Jesenice: Fikrt - Pretnar, Tavželj, Magovac, Ward Cardinal, Grahut, Tošič, Cerkovnik, Erman - Rabbit, Sixsmith, Pusa, Židan, Hafner, Manfreda, Kuralt, Ankerst, Berčič, Jakopi, Dolinšek, Bizalj, Brus.
ORLI ZNOJMO: Sáblík - Štach, Pláněk, Bořuta, Škadra, Klimeš, David, Stehlík - Lattner, Podešva, Kanko, Šeda, Pucher, Staněk, Komínek, Bartoš, Trojan, Havlík, Haman, Říha.

Domácí vstoupili do zápasu s velkým nasazením a výsledkem byly hned tři přesilovky v úvodních deseti minutách, jenže do vedení se dostali Orli. Při hře čtyři na čtyři vyrazil jesenický brankář Fikrt Šedovu střelu přímo na hůl Vladimíra Říhy, a ten otevřel skóre zápasu. O chvíli později měl stoprocentní šanci ke zvýšení Jan Lattner, ovšem selhal.

Znojmo inkasovalo jedno vyloučení za druhým a v úvodu druhé třetiny na častá oslabení doplatilo, když Andrej Tavželj od modré propálil vše včetně brankáře Sáblíka. Jen o chvíli později navíc Andrej Židan doklepl v další přesilové hře volný puk z brankoviště za čáru a poslal Jesenici do vedení, ale ve 33. minutě ještě Znojmo stihlo zásluhou dorážky Martina Podešvy vyrovnat.

Anže Kuralt na začátku poslední třetiny vrátil Jesenici vedení a hra byla od té doby kouskována častými přerušeními. Dva cizinci ve službách domácích Wacey Rabbit a Antti Pusa přesto dokázali ve 49. minutě předvést pěknou kombinaci a zvýšit už na rozdíl dvou branek. Více jak tisícovku diváků pak pobavila boxerská vložka, o kterou se postarali právě Pusa a Petr Kanko, ale především vítězství Jesenice, jenž definitivně stvrdil svým druhým gólem v zápase Andrej Tavželj.