Erste

V divoké přestřelce udolali Orli svého soupeře z Linze

V divoké přestřelce udolali Orli svého soupeře z Linze
28.11.2017 | Nikola Katolická

Po první třetině, ve které byli lepším týmem hosté, odcházeli Orli do kabin za stavu 0:3, a nevypadalo to tak pro domácí dobře. Ve druhé třetině však Orli svůj výkon zvedli a vsítili soupeřovi čtyři branky. Ve třetí třetině si připsal hattrick Lukáš Změškal. Hosté se sice ještě snažili vyrovnat, čas jim to však již nedovolil.

10.kolo, úterý 28. 11. 2017, 19:30
7
Znojmo
Linz
6
Třetiny: 0:3, 4:0, 3:3
Branky a nahrávky: 25. Miščík (Kosnar), 30. Svoboda (Hladil, Kosnar), 33. Sigmund (Štěpanovský, Bazala), 38. Svoboda (Miščík), 43. Zmeškal (Miščík, Rudy), 49. Zmeškal (Kosnar, Rudy), 55. Zmeškal (Štěpanovský, Kosnar) – 3. Koudelka (Rosenberger), 7. Ahonen (Koudelka, Heinz), 12. Konya (Brunner, Škvarek), 49. Schmiedmayer (Liesch, Heinz), 59. Frühwirt (Schwarzbauer, Kleiss), 59. Schwarzbauer (Rosenberger, Ahonen). Rozhodčí: Čuňučka – Měkýš, Reich. Vyloučení: 5:8. Využití: 4:1. Diváci: 69. Střely na branku: 30:33. Průběh utkání: 0:3, 6:3, 6:4, 7:4, 7:6.
ORLI ZNOJMO: Velička – Rudy, Brabec, Bazala, Hladil, Hrubý, Štěpanovský, Peří – Zmeškal, Kosnar, Miščík – Piš, Sigmund, Roubal – Svoboda, Stromko, Růžička – Ligocký, Hanáček.
EHC LIWEST Black Wings Linz: Toth – Heinz, Kleiss, Schwarzbauer, Liesch, Holzinger – Rosenberger, Koudelka, Ahonen – Schmidmayer, Mayrhofer, Frühwirt – Konya, Škvarek, Brunner.

V první třetině byli aktivnějším týmem jednoznačně hosté. Byl to právě Linz, který byl většinu času na puku a dokázal toho zužitkovat, když se hned ve třetí minutě trefil Paul Koudelka a poslal svůj tým do vedení poté, co si počkal na modré čáře na spoluhráčovu přihrávku a pak zamířil sám na branku Orlů, kde překonal znojemského brankáře. V sedmé minutě hosté svůj náskok ještě navýšili, když poslal Paul Koudelka zpoza branky přihrávku Leevimu Ahonenovi, který z bezprostřední blízkosti zamířil přesně za Veličkova záda. Vzápětí tedy domácí využili oddechového času, přesto byli poté na puku stále převážně hosté, z čehož těžili ve dvanácté minutě, když se z mezikruží trefil Krisztian Konya, a tak hosté získali již třígólový náskok, se kterým odcházeli do kabin.

Do druhé třetiny však vlítli jiní Orli. Hned v pětadvacáté minutě se v přesilové hře trefil Richard Miščík a Orli pomalu začali stahovat gólové manko. O dvě minuty později měl Toth hodně práce s Pišovou dorážkou, brankář hostů si však nakonec poradil. Další gól Orlů tak přišel ve třicáté minutě poté, co se puk po zmatku před brankou hostů odrazil od brusle jednoho z domácích, kotouče se ujal Hladil, který ho nahrál Ondřeji Svobodovi, ten ujel sám na brankáře hostů a úspěšně ho prostřelil. Další přesilové hry domácí využili ve třicáté třetí minutě, když vsítil gól do branky hostů Tomáš Sigmund. Třígólové manko Orlů tak bylo smazáno a hra pokračovala oddechovým časem pro tým hostů. Orli však byli na ledě ve druhé třetině jasně lepším týmem, a toho také zužitkovali, když se trefil v osmatřicáté minutě opět Ondřej Svoboda. Orli tak mohli odcházet do kabin s jednogólovým náskokem.

Hned na začátku další třetiny Orli svůj náskok ještě navýšili a využili přesilové hry, když odražený puk nasměroval z levého kruhu do branky Lukáš Zmeškal. V devětačtyřicáté minutě se trefil opět Lukáš Zmeškal poté, co nasměroval odraženou střelu Martina Kosnara za záda brankáře hostů. Orli tak již vedli o tři góly, vzápětí však hosté vsítili branku a snížili náskok Orlů na dva góly, když se po Lieschově přihrávce trefil Christian Schmiedmayer. Ve čtyřiapadesáté minutě byl vyloučen hráč hostů, čehož o minutu později využil Lukáš Zmeškal, který nasměroval přihrávku Marka Štěpanovského do odkryté branky hostů a připsal si tak hattrick. Hosté se však nevzdávali a v devětapadesáté minutě se trefil Kilian Frühwirt a o třicet vteřin později Christian Schwarzbauer. Hosté se ještě snažili vyrovnat, zápas se však chýlil ke konci, a tak jim nepomohla ani následná hra bez brankáře. Orli tak nakonec Linz porazili 7:6.

 
×
Dnes v 18:30 | Muži
ORLI ZNOJMO
EC Panaceo VSV