Erste

Utkání s Budapeští rozhodli juniorští Orli až v prodloužení

Utkání s Budapeští rozhodli juniorští Orli až v prodloužení
27.10.2017 | Nikola Katolická, PeM

Po většinu utkání si mladí Orli drželi hubený náskok. Vyrovnávací trefa soupeře přišla až čtyři minuty před závěrečnou sirénou. V prodloužení však znojemští hokejisté přetavili svou střeleckou převahu v brzký vítězný gól.

15.kolo, čtvrtek 26. 10. 2017, 16:15
4
Znojmo
MAC Budapešť
po prodloužení
3
Třetiny: 2:1, 0:0, 1:2 - 1:0
Branky a nahrávky: 3. Bulín P. (Bulín J.), 7. Zelenkov (Kosnar), 44. Piš (Sigmund), 63. Bulín P. (Bulín J.) – 6. Molnar (Boros, Löczi), 45. Molnar (Csicsak, Kedves), 56. Löczi (Körösi). Rozhodčí: Kopeček – Zídek, Rampír. Vyloučení: 4:10. Využití: 0:1. Diváci: 66. Střely na branku: 55:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3
ORLI ZNOJMO: Kolupajev – Rudy, Brabec, Bazala, Štěpanovský, Peří, Strnad, Hrubý – Bulín P., Růžička, Bulín J. – Piš, Sigmund, Roubal – Zelenkov, Kosnar, Zmeškal – Ligocký, Stromko, Michálek.
MAC Budapešť: Györi – Sarcia, Fejes, Kruppa, Kudor, Türmer, Boros, Szick, Druja – Körösi, Toth, Löczi - Molnar, Csicsak, Kedves - Galantai, Ritter, Korchma - Takacs, Grkovic, Subotic.

Hned na začátku první třetiny se domácí ujali vedení poté, co puk do brány dostal Patrik Bulín. Budapešť však nezahálela a hned v šesté minutě využila střelou Davida Molnara své přesilovky, a tak vyrovnala. Orli se však vzápětí dostali gólem Gleba Zelenkova opět do vedení, které mohlo být ještě vyšší, když bylo nařízeno trestné střílení, to však Patrik Bulín neproměnil. Štěstí mu nepřálo ani o pár minut později, kdy se mu podařilo dostat puk do branky poté, co už ho měl brankář hostů pod lapačkou, gól tak nebyl uznán.

Druhá třetina žádné branky nepřinesla. Přestože oba týmy měly spoustu šancí, se nikomu se nepodařilo zakončit, a tak skóre zůstávalo stále stejné. Druhá třetina přinesla i méně vyloučených, zatímco v první třetině se vylučovalo šestkrát, v druhé už jen čtyřikrát.

Hra se nám tak přesunula do třetí třetiny. Hned na začátku třetiny se trefil naprostou haluzí šťastným gólem Daniel Piš, a Orli tak vedli o dva góly, hned po 20 vteřinách se však trefil opět David Molnar, a stáhl tak náskok Znojma. Hosty tato branka nabudila a měli poté více ze hry. Znojmo využilo i své možnosti oddechového času, ani poté se však Orlům moc nedařilo. Hosté měli nadále puk častěji na svých hokejkách, a tak se jim v padesáté šesté minutě podařilo díky střele Arpáda Löcziho vyrovnat. Orli měli ještě ke konci třetiny šanci v podobě přesilové hry, té však nevyužili, a tak se hra přesunula do prodloužení, ze kterého odcházeli Orli vítězně poté, co Jan Bulín poslal přihrávku před branku Patriku Bulínovi, který ji poté jen nasměroval do branky.

Znojemští junioři tak proti Budapešti vybojovali dva body a figurují momentálně na druhém místě skupiny B za jejich dnešním soupeřem, na kterého ztrácí pouhý bod, přestože má Budapešť odehráno o tři zápasy více.

Ohlasy

Miroslav Vybíral (Znojmo): Bylo to od nás nervózní utkání. Měli jsme velké množství přesilových her, které jsme nedokázali využít. Chyběl nám větší pohyb. Přesto jsme poprvé v sezóně dokázali využít prodloužení a udělali jsme další krok na naší cestě.
 
×
Dnes v 18:30 | Muži
ORLI ZNOJMO
EC Panaceo VSV