Starší dorost zakončil nadstavbu výhrou a vyhlíží soupeře pro play-off

25.02.2018 | Lukáš Caha

Starší dorostenci zvítězili v posledním utkání nadstavbové části na domácím ledě proti Salzburgu, ač na začátku druhé třetiny prohrávali o dvě branky. Mladí Orli skončí v tabulce pátí a jméno svého soupeře pro vyřazovací boje se doví v nejbližších dnech.

N7, sobota 24. 2. 2018, 16:30
4
Salzburg
3
Třetiny: 0:1, 3:2, 1:0
Branky a nahrávky: 28. Šeliga (Chlubna, Svoboda), 28. Šeliga (Svoboda), 33. Bittner (Špaček, Andrek), 55. Svoboda (Kratochvíl, Fruvirt) – 5. Dube (Hefke), 24. Peterka (Peeters), 30. Peterka (Wallner, Dube). Rozhodčí: Antoník – Kleprlík, Brzobohatý. Vyloučení: 5:7, navíc Tschiersch 10 minut OT. Využití: 2:2. Diváci: 42. Střely na branku: 27:35. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3.
ORLI ZNOJMO: Gistr (15. – 35. Kulhánek) – Kotala, Rudy, Andrek, Konečný, Chlubna, Bartók – Zmeškal, Bazala, Špinler – Fruvirt, Balciar, Vokurka – Molnár, Šeliga, Svoboda – Bittner, Špaček, Kratochvíl.
EC Red Bull Salzburg: Bugl – Menner, Ettwein, Schmidbauer, Zanoff, Sullivan, Ripal – Hefke, Dube, Peterka – Maier, Wallner, Peeters – Kuprian, Hengelmüller, Simmons-Fischer – Tschiersch.

Ohlasy

Miloš Šeliga (Znojmo): V dnešním zápase jsme porazili dalšího lídra soutěže. Po ustrašené první třetině jsme od druhé třetiny zlepšili pohyb a myslím, že zaslouženě zvítězili. V nadstavbě jsme tak porazili doma Salzburg, Okanagan, Klagenfurt a doma i venku Mac. Ve čtvrtfinále si soupeře vybírat nebudeme. Chlapcům věřím, že dokážu zdolat všechna mužstva, ale musí si věřit a musí věřit i nám trenérům. Očekávam, že začneme sérii buď v Klagenfurtu, nebo Fehérváru. Právě Fehérvár je jediné mužstvo, které jsme ješte neporazili, ale trenérům jsem tam slíbil, že je porazíme až ve finále... Musíme se připravit na všechny, ale bude to o nás!