Erste

S přípravou se Znojmo loučí vítězně, Budapešť porazilo 5:3

S přípravou se Znojmo loučí vítězně, Budapešť porazilo 5:3
31.08.2017 | Vojta Pojer, Petra Matůšová

Orli se přetahovali o výsledek s maďarským soupeřem až do závěrečné dvacetiminutovky. V té ale třikrát udeřili, na což již Budapešť nedokázala zareagovat.

přát., čtvrtek 31. 8. 2017, 18:00, Nevoga aréna
5
Znojmo
MAC Budapešť
3
Třetiny: 1:0, 1:2, 3:1
Branky a nahrávky: 7. Beroun (Mrázek, Bořuta), 38. Číp (Račuk, Lattner), 52. Plíhal (Račuk, Biro), 54. Biro (Račuk, Plíhal), 59. Němec – 23. Nagy G. (Klempa), 39. Maculay (Jokila), 48. Brown. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:1. Diváci: 1624. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 5:3.
ORLI ZNOJMO: Halász – Stehlík, Pohl, Biro, Skrbek, Bořuta, Lattner, Šnajnar – Němec, Bartoš, Yellow Horn – Račuk, Plíhal, Číp – Beroun, Mrázek, Guman – Špaček, Matuš, Novák.
MAC Budapešť: Bálizs – Macaulay, Kovács, Somogyim, Nagy G., Klempa, Fejes, Pozsgai, Dansereau, Brown, Orbán, Vokla, Cunningham, Terbócs, Nagy K., Jokila, Garát, Mestyán, Tóth, Majoross, Molnár.

Velmi svižný vstup do utkání měli na svědomí hlavně domácí hráči, kteří se od prvních vteřin usadili v útočné třetině a Bálizse zasypávali střelami. A tak nebylo překvapením, když se v páté minutě dostali Orli do přesilovky, kterou Jiří Beroun na jejím konci proměnil střelou z mezikruží nad lapačku gólmana v úvodní přesnou trefu. Publikum hnalo Orli k dalším útočným akcím, brzy přišla i druhá početní výhoda. Tentokrát však jen nebezpečně zahrozil z kruhu Yellow Horn. Gólman Znojma Halász neměl ani zdaleka tolik práce jako jeho protějšek a do kontaktu s pukem se téměř nedostal. Ani jeho spoluhráči však již nenašli potřebnou jistotu v zakončení, po úvodní dvacetiminutovce tak drželi těsné vedení.

Po návratu z kabin ale bylo velmi rychle vyrovnáno. V čase 22:34 vytěžil z minima maximum Gergö Nagy, jenž tečoval přesně před Halászem. Hra se vyrovnala nejen ve skóre, ale i v dění na ledě. Hokejisté si neodpustili ani menší strkanice, po jedné z nich absolvovali Orli nevyužitou přesilovku. Vzápětí dostali stejnou šanci i hosté, avšak naložili s ní naprosto stejně.

Gól tak přišel až v závěru třetiny a Znojmo šlo jeho zásluhou opět do vedení. Radek Číp zametl odražený puk z bezprostřední blízkosti za brankovou čáru. Radost tentokrát trvala proklatě krátkou dobu. Již o minutu později opět vyrovnal Scott Maculay přesilovkovou ránou z kruhu.

Závěrečné dějství již bylo na šance bohatší. Hned v úvodu marně dobýval maďarskou klec z bezprostřední blízkosti Číp, sólový únik neproměnil Beroun, na druhé straně se Halász zaskvěl před Nagym. Vypadalo to na další dlouhé gólové čekání, ale v 48. minutě se hosté dostali zásluhou Jareda Browna poprvé v utkání do vedení. Orli se ale rychle vzpamatovali, v přesilové hře se k odraženému puku probojoval Tomáš Plíhal a bekhendem zavěsil za bezmocného Bálizse. Bleskový obrat navíc dokonal Marek Biro, jenž si od modré čáry sjel blíže k bráně a zamířil přesně. O pár vteřin později ještě Němec napálil tyčku!

Budapešť sáhla v závěru utkání ke hře bez gólmana a to byla velká šance pro Erika Němce, který krásným obloučkem pojistil znojemské vítězství.

Fotogalerie