Orli nepřetavili drtivou střeleckou převahu v jediný gól a doma letos potřetí nebodovali

22.12.2017 | Lukáš Caha, Nikola Katolická, PeM

Znojemští hokejisté poprvé v této sezóně nedali doma gól. Ač bojovali, co jim síly stačily, na gólmana Villachu recept nenašli. To hosté se trefili již v deváté minutě a svoji výhru pečetili těsně před koncem trefou mezi prázdné tyče.

31.kolo, pátek 22. 12. 2017, 18:30
Villach
Branky a nahrávky: 9. Leiler (Glenn, Krom), 60. Flick. Rozhodčí: Babić, Trilar – Soos, Zgonc. Vyloučení: 0:3. Bez využití. Diváci: 2560. Střely na branku: 52:15. Průběh utkání: 0:2.
ORLI ZNOJMO: Schwarz – Pastor, Stehlík, Lattner, Bořuta, Biro, Plutnar, Zajíc – Miller, Raška, Číp – Němec, Matuš, Mrázek – Špaček, Bartoš, Guman – Beroun, Plíhal, Yellow Horn – Csamango
EC Panaceo VSV: Herzog – Glenn, Shields, Schlacher, Stebih, Bacher, Labrecque, Wohlfahrt – Flick, Sarauer, Platzer – Petrik B., Verlič, Hickmott – Leiler, Maxa, Kromp – Walter, Antinisch

Na začátku zápasu byly k vidění šance u obou týmů. Přestože to byli domácí, kteří vyvíjeli větší tlak, v osmé minutě jako první skórovali hosté. Ryan Glenn nahodil puk na Schwarze, ten nic neviděl a Valentin Leiler tečoval střelu za brankovou čáru. Ve třinácté minutě mohlo Znojmo vyrovnat, když Guman zpoza branky nahrál volnému Špačkovi, znojemský útočník však z bezprostřední blízkosti svatyni hostů netrefil. V sedmnácté minutě přišly dvě velké šance domácích, nejprve po tečovaném nahození Jiřího Berouna Coltonem Yellow Hornem do protipohybu brankáře a podruhé poté, co se puk po Mrázkově střele odrazil k Matušovi, který se poté zjevil sám před brankářem hostů, zamířil však nad Herzogovu bránu. Orli byli ke konci třetiny lepším týmem, v zakončení se jim však nedařilo.

Prostřední dějství načali znojemští hokejisté výtečnou výhodou v podobě přesilové hry. I v ní však tým postrádal potřebnou přesnost v zakončení. Orli si přesto nadále počínali aktivněji a dokázali si vytvářet šance. V jedné z těch větších ztroskotal na solidně chytajícím Herzogovi dorážkou z bezprostřední blízkosti i Marek Špaček. Hosté si před Schwarzem nedokázali vytvořit souvislejší tlak, ale po chybách v rozehrávce hrozili především z rychlých brejků. Za zmínku jistě stojí Sarauerův únik, na jehož konci se však zaskvěl jihomoravský gólman. Znojmo si v závěru třetiny vypracovalo drtivý tlak, navíc podpořený přesilovkou. Většina střeleckých pokusů však končila mimo bránu, a když už se mezi tři tyče vměstnaly, byl připraven Herzog.

Ani v poslední části utkání se obraz hry nijak výrazně nezměnil a nesl se v duchu dobývání klece Villachu. Rakušané prakticky jen bránili, o čemž jasně napovídal i počet střel, ale rozchytaný Herzog byl k nepřekonání. Orli, kteří sami nebyli v utkání ani jednou trestáni, si navíc mohli dopřát třetí početní výhodu. Střelecké štěstí se však ani tentokrát neusídlilo na domácích hokejkách a Mrázek v dobrém postavení nemířil přesně. A když už ani Lattner od modré čáry za hromového povzbuzování tribun nedokázal procedit kotouč za Herzoga, slavila tříbodový úspěch defenzíva soupeře. Navíc podpořena gólem do prázdné brány z hole Roberta Flicka.