Orli nad býky třikrát vedli, nakonec berou jen bod

08.12.2017 | Petr Frömel, Tomáš Teplý

Po úvodní třetině mohli být domácí spokojenější, do kabin odcházeli s jednobrankovým náskokem. V té druhé se však dokázal prosadit i Salzburg a po čtyřiceti minutách o vítězi jasno nebylo. Ani závěrečná část rozhodnutí nepřinesla, znovu se tak muselo ve Znojmě prodlužovat a tentokrát se z bonusového bodu radoval soupeř.

26.kolo, pátek 8. 12. 2017, 18:30
Salzburg
po prodloužení
Třetiny: 1:0, 1:2, 1:1 - 0:1
Branky a nahrávky: 18. Němec (Mrázek, Bořuta), 30. Plíhal (Yellow Horn, Miller), 50. Číp (Miller, Tejnor) – 27. Raffl (Hughes, Duncan), 35. Brouillette (Duncan, Huber), 54. Brouillette (Hughes, Mueller), 63. Harris (Raffl). Rozhodčí: J. Konc, Siegel – Kaspar, Tvrdoň. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Diváci: 2404. Střely na branku: 32:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4.
ORLI ZNOJMO: Schwarz – Tejnor, Stehlík, Lattner, Bořuta, Plutnar, Biro, Šnajnar – Miller, Raška, Číp – Němec, Matuš, Mrázek – Novák, Bartoš, Guman – Beroun, Plíhal, Yellow Horn – Špaček.
EC Red Bull Salzburg: Starkbaum – Brouillette, Štajnoch, Jakubitzka, Pallestrang, Raymond, Birnbaum – Mueller, Harris, Hughes – Raffl, Duncan, Huber – Cijan, Schiechl, Hochkofler – Wachter, Baltram, Winkler.

Do zápasu vstoupili o něco lépe hosté, a to zejména díky brzké přesilové hře. Znojemští hokejisté ale díky výbornému Marku Schwarzovi oslabení přečkali a sami se poté pustili do útočení. Neustále ohrožovali soupeřovu bránu a tlačili se do útoku. Jejich snaha se zúročila po výborné akci druhé útočné formace. Odražený kotouč se ve dvojnásobné přesilovce dostal k volnému Eriku Němcovi, který nekompromisně zavěsil do odkryté klece.

Druhá třetina ale pro domácí nezačala příliš dobře. Orli se dostali do oslabení, které proměnil přesnou střelou k tyči Thomas Raffl. Nedlouho na to se ale přihlásilo o slovo znovu Znojmo. Colton Yellow Horn z rohu našel parádním pasem volného Tomáše Plíhala, který přesnou střelou trefil pravý horní růžek soupeřovy klece. Salzburg ale nekapituloval. Ve 35. minutě se prosadil přesnou trefou Julien Brouillette a bylo znovu vyrovnáno.

Třetí perioda se nesla ve vyrovnaném duchu. Mužstva se střídala v útočení a šance byly na obou stranách. Zhruba v polovině třetiny využil zaváhání obrany soupeře Radek Číp, který naznačil přihrávku a přesnou střelou překonal Starkbauma. Salzburg ale nehodil flintu do žita. Při podobné situaci jako u první branky hosté zúročili přihrávku do mezikruží a přesná střela do horního růžku branky v podání Juliena Brouilletta znamenala další vyrovnání a utkání šlo do prodloužení.

Samotné prodloužení vyšlo lépe hostům. Ti po přesné přihrávce Raffla zásluhou Branta Harrise rozhodli utkání ve svůj prospěch a i potřetí v průběhu dvou týdnů nad Znojmem vítězí.

Tomáš Jakeš (Znojmo): Byl to divácky atraktivní zápas. Třikrát jsme vedli, bohužel na vítězství to nestačilo. Rozhodla o něco větší hokejovost na straně soupeře, my jsme se na góly opět nadřeli. Tým je dobře připravený, máme kondici, bohužel nedáváme góly. Musíme se pokusit vzchopit do dalších utkání, každý zápas je pro nás velmi důležitý.