Neprůstřelný Lassila pomohl Znojmu k první venkovní výhře!

20.10.2018 | Nikola Katolická

Znojmo se na začátku druhé třetiny dostalo do dvougólového vedení, které ve třetí třetině ještě navýšilo. K druhé výhře letošní sezóny pomohla Znojemským i vychytaná nula finského brankáře Teemu Lassily.

11.kolo, sobota 20. 10. 2018, 19:15
Dornbirn
Branky a nahrávky: 30. Stretch (Kalus, Novák), 33. Hlava (Guman, Sedlák), 55. Mrázek (Kalus). Rozhodčí: Fichtner, M. Nikolic – Nagy, Bärnthaler. Vyloučení: 7:7, navíc O'Donnell (DOR) 10 min OT. Bez využití. Diváci: 1870. Střely na branku: 21:29. Průběh utkání: 0:3.
Dornbirner Eishockey Club: Rinne – McNeill, Gauthier, Connelly, Wolf, Pulli, Vallant – Broda, Trotter, Parks – O´Donnell, Timmins, Reid – Neubauer, Dupont, Číp – Haberl, Häußle, Macierzynsky.
ORLI ZNOJMO: Lassila – Tejnor, Parkkonen, Novák, McEachen, Lattner, Sedlák – Kalus, Stretch, Mrázek – Matuš, Braes, Luciani – Guman, Bartoš, Němec – Špaček, Bulín, Hlava.

Úvodní třetina zápasu byla bezbranková. Dornbirn si zahrál tři přesilové hry, žádnou ale neproměnil. Největší šanci měl v poslední minutě Kalus, když se dostal do samostatného úniku. Při zakončení mu ale hokejku zblokoval jeden z Rakušanů, a tak znojemský útočník volil střelu po zemi, ta skončila v Rinneho náruči.

Ve třicáté minutě se mohli Orli radovat. C.J. Stretch obdržel přihrávku do mezikruží, odkud ukázkově zakončoval z otočky přímo za brankovou čáru. O tři minuty později se na Znojmo opět usmálo štěstí, když střela Nicolase Hlavy z velmi ostrého úhlu doputovala až za Rinneho záda. Do další velké šance se o chvíli později dostal Guman, z mezikruží trefil ale jen horní tyčku.

Třetí perioda přinesla Znojmu tři přesilové hry, Orli si vybudovali tlak, k zakončení se ale nedostali. Na navýšení svého skóre si totiž počkali do pětapadesáté minuty, kdy se dostali do přečíslení. Marek Kalus poslal křižnou přihrávku na Petra Mrázka, ten nekompromisně zakončil do poloprázdné klece za přesouvajícího se Rinneho.

Orli si konec zápasu pohlídali. Finský gólman Lassila neinkasoval a i díky jeho čistému kontu získalo Znojmo první venkovní výhru.