Junioři porazili Salzburg a připsali si první výhru v nadstavbě

27.01.2018 | Nikola Katolická

Skóre zápasu otevřeli Znojemští. Ve druhé části hosté vyrovnali a dostali se do vedení. Ke konci periody se prosadil Bazala, a tak byl stav duelu opět vyrovnaný. O výsledku rozhodla až třetí třetina, tu Znojmo vyhrálo 2:0, a na domácím ledě si tak připsalo první body v nadstavbové části.

N4, sobota 27. 1. 2018, 16:30
4
Salzburg
2
Třetiny: 1:0, 1:2, 2:0
Branky a nahrávky: 10. Sigmund (Roubal, Štěpanovský), 38. Piš (Sigmund, Kolupaev), 43. Bazala, 60. Kosnar (Brabec) – 28. Valtiner (Wallenta), 29. Schuster (Predan). Rozhodčí: Doležal – Polák, Krejčí. Vyloučení: 6:7, navíc Sigmund (ZNO) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 54. Střely na branku: 28:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.
ORLI ZNOJMO: Kolupaev – Rudy S., Brabec, Rudy J., Štěpanovský, Peří, Hrubý – Kosnar, Růžička, Zelenkov – Piš, Sigmund, Roubal – Miščík, Stromko, Bazala – Ligocký.
EC Red Bull Salzburg: Merra – Stapelfeldt, Frandl, Valtiner, Pfarrmaier, Sander, Kail, Peskoller – Zitz, Predan, Schuster – Sinzinger, Motil, Wallenta – Rattensberger, Tschiersch, Auer – Nedwed, Wörthner, Bammer.

K první větší šanci se dostali domácí, ve druhé minutě se po Brabcově střele od modré ozvala levá tyč svatyně Salzburgu. V desáté minutě Orli proměnili přesilovou hru a ujali se vedení. Znojemský tlak zakončil z předbrankového prostoru Tomáš Sigmund, když prostřelil Merrovy betony.

V osmadvacáté minutě Salzburg vyrovnal. Wallenta přihrál z pravého kruhu volnému Raoulu Valtinerovi, ten od levé tyče znojemské svatyně zakončoval do vzdálenějšího rožku branky. O minutu později se opět prosadili hosté. Po chybě jednoho ze Znojemských na modré čáře se puku ujal Predan a nahrál z pravého kruhu Alwinu Schusterovi, ten z mezikruží přesně zakončil do rožku znojemské branky. V pětatřicáté minutě Zelenkov z prostou před Merrem těsně minul bránu hostů. O tři minuty později domácí vyrovnali. Po zmatku v obranném pásmu Orlů se znojemský brankář se ocitl mimo branku, nahrál Sigmundovi, ten se následně spolu s Danielem Pišem vydal do protiútoku, ze kterého druhý jmenovaný přesně zakončoval za Merrova záda.

Na začátku třetí třetiny se vedení ujali domácí poté, co ve svém obranném pásmu vyhráli vhazování a Miščík zavezl puk do útočného pásma, kde se puku ujali hosté. Špatnou nahrávku Salzburgu však potrestal Mirek Bazala, ten si z pravé strany kluziště najel před brankáře a zasunul puk za jeho záda. V šedesáté minutě zahrozili hosté, Schuster ujížděl sám na bránu, ale Kolupaev ho svými betony vychytal. Hosté ještě využili oddechového času a hry bez brankáře, v té se šest vteřin před koncem prosadil domácí celek, když Martin Kosnar přes celé hřiště trefil prázdnou bránu hostů a zpečetil výhru Znojma.

Ohlasy

Miroslav Vybíral (Znojmo): Aktivním pojetím a týmovým výkonem jsme si dnes zasloužili vyhrát. Hráčům i fanouškům patří za dnešek veliký dík.