Orli Znojmo Orli Znojmo
EBYSL - pá 24. 11. 2017
Salzburg

Junioři podlehli Salzburgu a utrpěli druhou porážku ve dvou dnech

Byli to sice znojemští junioři, kteří ve dvanácté minutě otevřeli skóre. Hosté však vzápětí dorovnali a ve druhé třetině si začali budovat náskok, na který Orli nestačili. Domácí tak Salzburgu podlehli 2:5, přestože vyslali na bránu o sedmnáct střel více než hosté.

První třetina byla vyrovnaná. Ze začátku hrály sice oba celky trochu nejistě, přesto hned v šesté minutě měli Orli první velkou šanci. Po přihrávce Patrika Bulína prostřelil Jan Bulín brankáře hostů. Puk však zůstal před brankovou čárou a nikdo ho již nestihl doklepnout! Stav tak zůstával stále bezbrankový. Orli se však přeci jen otevřeli skóre ve dvanácté minutě v přesilové hře, když Brabec přihrál Rudymu, který vyslal na brankáře hostů střelu z levého kruhu, tu poté do branky doklepl Patrik Bulín a poslal Orly do vedení. Hosté však vzápětí dostali od rozhodčích šanci v podobě přesilové hry pět na tři, kterou v poslední vteřině dokázali zužitkovat, když Aljaz Predan prokličkoval až před Kolupaeva a poslal puk mezi jeho betony. Oba týmy tak odcházeli do kabin za vyrovnaného stavu.

Na začátku druhé třetiny se opět vylučovalo. V pětadvacáté minutě se tak dostali do vedení opět hosté, když zužitkovali přesilovou hru poté, co Aljaz Predan poslal svému spoluhráči Alexandru Frandlovi přihrávku zpoza branky. Frandl poté překonal Kolupaeva a Salzburg opět vedl. Hned v osmadvacáté minutě však hráli pro změnu přesilovou hru Orli, kteří ji taktéž zužitkovali, poté co závaru před brankou hostů využil Filip Roubal a přesně trefil rožek branky hostů. Skóre se tak opět vyrovnalo. V šestatřicáté minutě museli Orli pomoci zraněnému kapitánovi Martinu Kosnarovi, který z ledu zamířil s pomocí spoluhráčů rovnou do kabiny. V čtyřiatřicáté minutě si však mohl Aljaz Predan připsat další bod, když využil znojemského oslabení a prostřelil od modré vše, co mu stálo v cestě. Domácí tak po druhé třetině odcházeli do kabin se ztrátou jednoho gólu.

V poslední třetině Orli sice soupeře jasně přestříleli v poměru 21:5. Byli to však právě domácí, kteří obdrželi dvě branky a žádnou nevstřelili. Střely Salzburgu byly mnohem nebezpečnější. Velké štěstí měli Orli v jednapadesáté minutě, kdy puk projel znojemským brankovištěm, ale Schusterovi se nepodařilo doklepnout kotouč do naprosto odkryté branky domácích. V pětapadesáté minutě však hosté opět zvýšili svůj náskok poté, co po vyhraném buly zamířil přesně od modré čáry Elias Jeronimo Wallenta. Orli si poté vzali oddechový čas a vyzkoušeli i hru bez brankáře, v té však obdrželi další branku, když se trefil Aljaz Predan a mohl se tak po dnešním zápasu pochlubit hattrickem. Orli tak sice soupeře přestříleli v poměru 46:29, přesto ze zápasu odcházeli jako poražený tým.

Autor: Nikola Katolická

Statistiky hráčů