Jesenice si v prodloužení s mladými Orly poradila

03.02.2018 | Nikola Katolická

Skóre zápasu otevřeli domácí, hosté vzápětí vyrovnali a dostali se do vedení. Znojmu se podařilo v pětapadesáté minutě vsítit vyrovnávací gól a poslat zápas do prodloužení, v tom ale po dvanácti vteřinách rozhodli hosté.

N6, sobota 3. 2. 2018, 17:45
Jesenice
Třetiny: 0:0, 1:2, 1:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 31. Piš (Zmeškal, J. Rudy), 55. Kosnar (Růžička) – 32. Pretnar (Avšenek), 37. Rajsar (Brglez, Sturm), 61. Rajsar (Šturm). Rozhodčí: Přikryl - Zapletal, Kotrba. Vyloučení: 3:3. Využití: Bez využití. Diváci: 35. Střely na branku: 41:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
ORLI ZNOJMO: Kolupaev – Štěpanovský, Hladil, J. Rudy, S. Rudy, Brabec, Hrubý, Peří – Piš, Stromko, Zmeškal, Miščík, Bazala, Roubal, Kosnar, Ligocký, Zelenkov, Růžička.
HD Mladi Jesenice: Kogovšek – Sega, Kararić, Hadžić, Urukalo, Crnović, Brus, Pivk, Korošec – Krmelj, Kastel, Rajšar, Svetina, Brglez, Zor, Dezman, Avšenek, Pretnar, Prostor, Jakupović, Sturm.

Přestože si v první třetině hosté zahráli dvě přesilové hry, prosadit se nedokázali. První gól padl až v druhé periodě z hole domácího hráče. Juraj Rudy se na levém kruhu ujal puku, obkroužil branku a zavezl puk před brankáře. Závaru před brankou využil Daniel Piš, který dokázal najít puk a přesně zakončit za Kogovšekova záda. Po devětatřiceti vteřinách přišlo vyrovnání, když se trefil Luka Pretnar. V sedmatřicáté minutě se prosadil Patrik Rajsar, a poslal tak svou brankou hosty do vedení.

Třetí třetina přinesla dvě přesilové hry na straně hostů a jednu přesilovou hru domácích, ani jeden z týmů ale početní výhody využít nedokázal. Orlům se podařilo v pětapadesáté minutě vsítit vyrovnávací branku. Po vhazovaní v obranném pásmu domácích se puku ujal Martin Kosnar, přebruslil obranu hostů a zakončoval z levého kruhu do vzdálenějšího růžku branky.

V prodloužení bylo rozhodnuto již po dvanácti vteřinách. Po střele jednoho z hostů se puk odrazil k Sturmovi, ten z pravého kruhu nahrál Patriku Rajsarovi, který zůstal nehlídaný před brankou domácích, a měl tak dostatek prostoru k tomu, aby dostal puk za Kolupaevova záda.

Miroslav Vybíral (Znojmo): Dnes to bylo skvělé utkání z obou stran. Plné osobních soubojů a bruslení. Přesto jsme měli vyhrát, dostali jsme na to spoustu brankových příležitostí.