Erste

Duel v Dornbirnu rozhodl začátek třetí třetiny

Duel v Dornbirnu rozhodl začátek třetí třetiny
02.02.2018 | Jakub Prchal

Znojemští byli od samotného začátku lepším týmem a dostali se do vedení. Díky dvojnásobné přesilovce však domácí utkání rychle zvrátili na svoji stranu. Orli ještě vyrovnali, na dvě slepené trefy na startu třetí třetiny už však odpověď nenašli.

N1, pátek 2. 2. 2018, 19:15
5
Dornbirn
Znojmo
3
Třetiny: 2:1, 0:1, 3:1
Branky a nahrávky: 13. Arniel (Timmins, Connelly), 15. Leduc (Sylvester, D´Alvise), 41. D´Alvise (Magnan, Reid), 42. Macierzynski (Arniel, Connelly), 59. Reid – 9. Stehlík (Špaček, Plíhal), 24. Lattner (Raška, Mrázek), 45. Guman (Tejnor, Matuš). Rozhodčí: Nikolic K., Nikolic M. – Pardatscher, Tschrepitsch. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. Diváci: 1374. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 4:2, 5:3.
Dornbirner Eishockey Club: Rinne – Magnan, Leduc, Caruso, Connelly, McMonagle, Wolf, Vallant – D´Alvise, Timmins, Reid – Fraser, Sylvester, Grabher-Meier – Pance, Arniel, Ban – Haberl, Häussle, Macierzynski – Neubauer.
ORLI ZNOJMO: Schwarz – Corbett, Biro, Tejnor, Stehlík, Lattner, Bořuta, Zajíc, Šnajnar – Yellow Horn, Olsen, Číp – Matuš, Bartoš, Guman – Němec, Raška, Mrázek – Novák, Plíhal, Špaček.

Orli byli od samotného startu aktivnějším celkem a první velká šance přišla již v páté minutě, když mohl z mezikruží střílet Yellow Horn, napálil ale pouze gólmanovy betony. Na druhé straně zase zakončoval Connelly, jeho tečovaný pokus však Schwarz se štěstím zachytil. Orli se nadále snažili, což přineslo ovoce už v první desetiminutovce. Špaček totiž našel na modré čáře neobsazeného Jakuba Stehlíka a jeho prudká střela skončila i díky dobrému clonění Plíhala až za brankovou čárou. Rinne vůbec kotouč neviděl.

Od dvanácté minuty se však museli hosté bránit z důvodu faulů Němce a Bira, díky čemuž domácí dostali šanci v podobě dvojnásobné přesilové hry. Tu využili hned na jejím startu ve chvíli, kdy Jamie Arniel napřáhl od modré čáry. Přesilovka soupeře pokračovala i nadále a opět byla pro černé barvy úspěšná. Jerome Leduc se ocitl na ose a z větší vzdálenosti příklepem poslal těžký puk na Schwarze a propadl vedle levé tyče až do sítě. Znojemští reagovali zvýšením aktivity. Velmi dobrou příležitost měli Bořuta a Číp, ani jedna šance však neskončila šťastně.

Co se nepovedlo v úvodní třetině, napravili Orli hned na začátku té druhé. Raška se prezentoval velmi pěknou akcí, když získal kotouč, v prostoru mezi kruhy se obtočil a z otočky naslepo přihrával k levé tyči, kde měl nastavenou hůl Jan Lattner. Ten se už musel soustředit pouze na to, aby trefil naprosto odkrytou branku.

Domácí v polovině zápasu dostali další přesilovku pět na tři. Nebezpečnou střelou se prezentoval Arniel, proti skórování však byl Schwarz, jenž proti jeho ráně vytáhl semafor a sklidil za to potlesk rakouského publika. Oba týmy hrály velmi zodpovědně a ke střelám se hráči dostávali téměř výjimečně. Ve stejném duchu se pokračovalo až do konce třetiny.

Úvod třetí třetiny mohl připadat jako ze špatného snu, protože Dornbirn po dvou chybách znojemské obrany dvakrát udeřil. Nejprve Magnan vystřelil na Schwarze z ostrého úhlu. Puk se odrazil do předbrankového prostoru, kde byl osamocený Chris D´Alvise, jenž udělal kličku vyjetému Schwarzovi a poslal puk do prázdné branky. O necelou minutu později se pak buldoci radovali znovu po další individuální chybě. Z levého kruhu totiž přihrával Arniel na absolutně volného Kevina Macierzynskiho, jenž stál úplně osamocený vedle pravé tyče. Schwarz neměl vůbec šanci přesunout se, a tak zmiňovaný útočník mířil do úplně odkryté klece a mohl si kotouč ještě zpracovat.

Znojemští za dvě minuty sice reagovali snížením, když Tomáš Guman nečekaně napřáhl z větší vzdálenosti a překvapil gólmana Rinneho, další trefu už ale nepřidali, přestože měli dobré příležitosti Yellow Horn, Bořuta, ale také Číp s Olsenem. Domácí pak minutu před koncem při power-play trefili zásluhou Brodieho Reida odkrytou branku.

 
Související články
Vzájemné zápasy
5.kolo | ZNO - DOR | 5:1
15.kolo | DOR - ZNO | 8:5
24.kolo | DOR - ZNO | 4:2
39.kolo | ZNO - DOR | 2:6
N1 | DOR - ZNO | 5:3
N9 | ZNO - DOR | 2:3p
Statistiky zápasu
Facebook
×
Dnes v 18:30 | Muži
ORLI ZNOJMO
EC Panaceo VSV