Zopakují Orli proti prvnímu úspěch z minulého zápasu?

SO 10. 12. 2011
<em>Znojmo</em> - Po dlouhé šňůře prohraných zápasů, kdy se Orlům neustále lepila smůla na paty, se fanoušci v minulém duelu s Villachem dočkali vytouženého vítězství. Nyní Znojmo čeká zápas s ambiciózním Linzem, který se prozatím nachází v čele tabulky. Černá křídla jsou klubem, který se Orlům podařilo už dvakrát porazit, a jako jediní v lize zatím se suverénním rakouským týmem neprohráli! Orlům by se do sestavy měla vrátit většina zraněných hráčů. Budou na domácím ledě úspěšní i tentokrát? Utkání na zimním stadionu ve Znojmě začíná v neděli v 17:30 hodin.

Představení soupeře

Mužstvo se již v sezóně 2002/2003 stalo mistrem ligy, od té doby se pokouší na svůj tehdejší triumf navázat, avšak ani finálová účast v ročníku 2009/2010 k titulu absolutního vítěze nevedla. V minulé sezóně se Linz po nevydařeném play-off s Villachem musel spokojit s konečným pátým místem.

Nyní se ale klub z třetího největšího města Rakouska drží s náskokem sedmi bodů v čele tabulky a svoji vedoucí pozici neustále posiluje. Tým pod vedením hlavního trenéra Roberta Dauma pomýšlí jen na ty nejvyšší příčky, což prokazuje stabilní ligovou formou. Poslední tři kola v podání Černých křídel přinesla na klubové konto pět bodů. Nejdříve sice Linz podlehl doma Vilachu 2:3 v prodloužení, následně ale doslova vyplenil Vídeň, kde zvítězil 5:2. V pátečním utkání s Jesenicí suverénně přehrál poslední celek soutěže v poměru 6:2

⇒ Alex Westlund je stálicí v bráně Linze

Hru Rakušanů zdobí především skvostný útok, jenž dokázal svým soupeřům nasázet již 107 gólů. Proti Orlům tak nastoupí na led nejproduktivnější hráč Linze a lídr tabulky produktivity Mike Ouellette, který má na svém kontě 38 bodů (14 + 24). Za zmínku stojí i útočník Patrick Leahy (10 + 21), v současnosti devátý nejproduktivnější hráč ligy. První útočnou formaci doplňuje Gregor Baumgartner (13 + 15).

Také obranné řady vykazují top čísla. Zásluhu na nich má nejen jeden z nejvytíženějších gólmanů ligy Alex Westlund se svou úspěšností zásahů 91,6%, ale také kompaktní obrana v čele s kanadskou dvojicí Curtisem Murphym (9 + 18) a Adrianem Veidemanem (5 + 12).

Ze všech dosavadních vzájemných duelů prozatím vyšlo vítězněji Znojmo, což se žádnému jinému týmu EBEL nepodařilo! Hned druhý zápas v nové lize se odehrál s právě již zmíněným klubem a Orli si z ledu odnesli vítězství 7:5. O měsíc později se Jihomoravané podívali do Rakouska, odkud si odvezli znovu oba dva body za vítězství v prodloužení 1:0. Jedinou trefu utkání vsítil Richard Jarůšek.

Z kabiny Orlů

⇒ Petr Kanko by už měl být znovu připraven nastoupit

Orlům se prozatím v nové lize daří se střídavými úspěchy a momentálně se drží na desátém místě tabulky s 21 body. Ke svému poslednímu, velmi vypjatému zápasu s Villachem, vyjelo Znojmo v úterý. Proti rakouským Orlům nastoupili svěřenci trenérů Stloukala a Kučírka s rozsáhlou marodkou, přesto dokázali soupeři nastřílet hned pět golů a s přehledem zvítězili 5:1. V pátečním kole znojemští borci oddychovali.

O pozici nejproduktivnějšího hráče Orlů se dělí teprve dvacetiletý Adam Havlík a jeden z nejostřílenějších hráčů Peter Pucher (oba 7 + 11). Malý náskok si v úspěšnosti zásahů ve znojemské brance drží Filip Landsman (89,86%) nad Ondřejem Kacetlem (89,01%), v posledních zápasech však dostává přednost druhý jmenovaný gólman.

Trenéry v posledních dnech trápil velký počet zraněných hráčů, v nedělním utkání už by ale měli být znovu k dispozici Petr Kanko, Jiří Beroun, Tomáš Komínek i David Videlka. Ve stavu zraněných hráčů s největší pravděpodobností zůstává ještě Martin Škadra, Richard Jarůšek a dlouhodobě také Jan Šeda.

„Linz hraje velmi podobný systém jako my. Očekávám, že se bude snažit hrát hokej a k vidění bude útočný zápas," řekl trenér Znojma Martin Stloukal. „Náš tým je ještě velmi mladý, takže se dají čekat výkonnostní výkyvy, po úterním vítězství ale toužíme po dalším úspěchu."

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Robert Falkner (AUT), Gergely Kincses (HUN)
Čároví: Andreas Hütter, Martin Smeibidlo (oba AUT)

Sestavy z posledního utkání

Orli Znojmo: Kacetl - Bořuta, Stehlík, Pláněk, Štach, Hájek, Hranáč, Vosátko - Staněk, Pucher, Lattner - Podešva, Haman, Havlík - Trojan, Bartoš, Videlka - Říha, Jarůšek.

EHC LIWEST Black Wings Linz: Westlund - Veideman, Murphy, Macdonald, Kurtz, Mayr, Mitterdorfer, Scholz, Lebler M. - Baumgartner, Oullette, Leahy - Keller, Hisey, Irmen - Grabher Meier, Oberkofler, Mairitsch - Lebler B., Lukas, Wolf.

Další zápasy 31. kola

EC Red Bull Salzburg – HK Acroni Jesenice