Znovu do středních Čech, bojovat o body se bude v Mladé Boleslavi

PO 15. 12. 2008
<em>Znojmo</em> - Dvanáct extraligových klubů má v letošní sezoně díky reprezentační přestávce druhou možnost na chvíli vydechnout a připravit se na náročnou porci zápasů o Vánocích. Znojemští Orli s Mladou Boleslaví však ještě zítra předehrají své utkání v rámci 34. kola, ve kterém bude mít zejména domácí celek o motivaci postaráno. Utkání dvou týmů ze dna tabulky začíná v Metrostav Aréně v 17.30.

Extraligový nováček z města automobilů se nedávno propadl na úplný spodek extraligové tabulky a v poslední době se mu výsledkově nedaří. Z šesti posledních utkání hráli Boleslavští hned čtyřikrát před svými diváky, přesto z těchto zápasů vytěžili pouhé dva body za výhru nad Kladnem po samostatných nájezdech. V posledním utkání v neděli uspěl na boleslavském ledě Litvínov, který zvítězil 4:2 díky dvěma gólům v předposlední minutě základní hrací doby.

foto
Jiří Šejba: „Když bude náskok ostatních týmů víc jak šest nebo devět bodů, hráči jsou v prdeli.“

Středočeši tak zůstávají přikovaní na posledním místě, na třinácté Znojmo ztrácí šest bodů a mají na svém kontě o jeden odehraný zápas více. O tom, že hráčům i funkcionářům Mladé Boleslavi půjde v úterý o hodně, svědčí i vyjádření hlavního kouče Jiřího Šejby na tiskové konferenci po nedělním utkání s Litvínovem: „Určitě je to rozhodující zápas. Jakmile bude odskok ostatních týmů víc jak šest nebo devět bodů, hráči jsou v prdeli. Musím to takhle sprostě říct, zažil jsem to loni v Pardubicích.“

Týmovým statistikám úterního soupeře Orlů vévodí se 17 kanadskými body Jan Benda (3 + 14) těsně následovaný Richardem Králem (6 + 10). Nejlepším střelcem mužstva byl s devíti zásahy Roman Tomas, toho však vedení před pár dny vyměnilo do Plzně za dalšího útočníka Michala Důrase. Osm vstřelených branek má na kontě Daniel Boháč, a právě on je nyní nejpřesněji mířícím aktivním hráčem klubu. V brance dostávají příležitost Jan Chábera i Filip Šindelář, oba se pyšní úspěšností zásahů přes 92%. Známá tvář pro znojemské fanoušky, útočník Aleš Padělek, nashromáždil během dvanácti utkání v dresu Boleslavi dvě branky a šest přihrávek.

Vedení středočeského klubu se na hráčském trhu vůbec činí, kromě zmíněné výměny Tomase do Plzně přichystalo svým fanouškům doslova přestupovou bombu, když minulý týden oznámilo příchod Radima Vrbaty, aktivního reprezentanta s několikaletými zkušenostmi z NHL. Vrbata však má podle plánu zasáhnout do zápasového dění poprvé až 28. prosince.

Znojemští Orli budou chtít v utkání s tabulkovým sousedem v Metrostav Aréně konečně skórovat, v prvním utkání totiž domácímu celku podlehli 0:2. Za sebou mají nepříliš povedené utkání na Spartě, kde od pražského týmu dostali malou lekci z produktivity a efektivity v zakončení. Nejistý je stále start Jaroslava Svobody, který na Spartě chyběl.

Sestavy z posledních utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj – Bičánek, Tesařík, Mrázek, Chvátal, Švrček, Mojžíš - Kucharczyk, Dopita, Selingr - Plášek, Haman, Erat - Demel, R. Procházka, M. Růžička - Čachotský, Meidl, Beroun

BK MLADÁ BOLESLAV: Šindelář – Posmyk, Brňák, Jindra, Schnabel, Mocek, Bauer, Benda, Vála – Padělek, Král, Handlovský – Barinka, Boháč, Důras – Nouza, Sýkora, Rod – Kazionov, Pajič, Pšurný

Ostatní zápasy 34. kola

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 4:3 (11.11.)
HC Vítkovice Steel - HC Litvínov (26.12.)
RI OKNA Zlín - HC GEUS OKNA Kladno (26.12.)
HC Lasselsberger Plzeň – HC Slavia Praha (26.12.)
HC MOUNTFIELD - HC Oceláři Třinec (26.12.)
HC Sparta Praha - HC Moeller Pardubice (26.12.)