Znojmo vyráží do boje s Klagenfurtem

SO 27. 12. 2014
Orli se utápí v letošní největší krizi, kterou ne a ne prolomit sérií vítězných zápasů. Je nejvyšší čas tuto nepěknou šňůru rázně přetrhnout. Nedělní souboj s Klagenfurtem může být startem k návratu na přední příčky ligové tabulky.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Zkušený rakouský reprezentační obránce Thomas Pöck prožívá v Klagenfurtu dobrou sezónu a je nejproduktivnějším bekem týmu.

Klagenfurt střídá v posledním měsíci výhry a prohry s téměř železnou pravidelností. Tomu také odpovídá současná pozice klubu, který je na osmém místě s jednatřiceti bodíky. Ale pozor! Jen tři body schází Rakušanům na šesté Znojmo. Trenér Doug Mason dokázal své svěřence nakopnout po zpackaném vstupu do sezóny, kdy se tým zmítal na posledních příčkách.

V posledním předvánočním i štěpánském duelu dokázali Klagenfurští vždy zvítězit. Doma si poradili s Fehérvárem (4:2) a po prodloužení si smlsli i na nevyzpytatelném Grazu. Do souboje se Znojmem proto mohou vkročit sebevědomě. „Čeká nás velmi těžký, ofenzivní soupeř. Chceme ale navázat na naše předchozí výsledky a vyhrát,“ nechal se slyšet kanadský útočník Luke Pither. Týmu by měl chybět exznojemský Kim Strömberg.

Znojemští hokejisté stále nemohou navázat na svou skvělou listopadovou formu. Body sbírají jen velmi těžko a čelo tabulky výrazně odskakuje. Navíc šestá příčka, kterou Orli stále ještě z posledních sil drží, se zažíná povážlivě naklánět. Jihomoravané nedokázali v pátek ani s podporou více jak pěti set fanoušků udržet dvougólové vedení ve Vídni a připsali si další velmi nepříjemnou porážku, po níž hráčům ani trenérům nebylo příliš do řeči. „Zápas rozhodl fakt, že jsme nedokázali udržet koncentraci celých šedesát minut,“ pronesl zklamaně hlavní kouč Jiří Režnar.

Orli mají s Klagenfurtem dlouhodobě negativní bilanci. Také v letošním ročníku se oba týmy střetly již třikrát a Znojmo bralo výhru pouze v jednom případě. Českému celku už se začíná vyprazdňovat marodka, momentálně jsou mimo hru dlouhodobě zraněný Pavel Rosa a Jindřich Abdul. Do utkání s KAC už se zapojí i kapitán Jiří Beroun, kterému vypršel trest.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
15 4 7 1 3 39:45

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC-KAC
pozice v tabulce 6. 8.
body 34 32
aktuální forma Vídeň - Znojmo 5:3
Villach - Znojmo 4:2
Znojmo - Fehérvár 3:2
Graz - Klagenfurt 3:4 sn
Klagenfurt - Innsbruck 1:4 sn
Lublaň - Klagenfurt 2:0
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 32 bodů (13 + 19) Jamie Lundmark, 23 bodů (14 + 9)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 19 bodů (5 + 14) Tomas Pöck, 11 bodů (1 + 10)
brankáři Chris Holt (89,64 %) Pekka Tuokkkola (90,91 %)
využití přesilovek 27,15 % 19,61 %
úspěšnost oslabení 75,91 % 79,37 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#7 Michael Graber, #38 Georg Veit
Čároví rozhodčí: #64 Thomas Loicht, #60 Martin Smeibidlo

Sestavy z posledních zápasů

Holt – Štach, Grof, Pavlikovský, Nemčík, Bořuta, Klimíček, Jass, Bača – Tomas, Pucher, Rehuš – Lattner, Bartoš, Havlík – Podešva, Šeda, Novák – Špaček, Fiala, Číp.
Tuokkola – Siklenka, Desantis, Furey, Reichel, Schumnig, Pöck, Vallant - Lundmark, Hundertpfund, Geier S. - Rodman, Pither, Jacques - Setzinger, Koch, Geier M. - Kurath, Harand, Ban.