Znojmo se vrací domů, před svými fanoušky vyzve Vídeň!

SO 18. 9. 2021
Dva dny po smolné porážce v Bolzanu se Orli poprvé představí na svém ledě a hned je čeká velmi pikantní zápas. Do Nevoga arény zavítá celek z rakouského hlavního města. Derby začíná v 17:30, ještě před ním proběhne ceremoniál k uctění památky Miroslava Fryčera. Na speciální duel je možné zakoupit vstupenky za speciální cenu 50 Kč! Buďte u toho.

Vídeňskému mužstvu se loňská sezóna poměrně vydařila, v nově vzniklé ICEHL lize se probojovalo až do semifinále, kde po vyrovnaném souboji podlehlo Bolzanu 2:4 na zápasy. V tom posledním vedla Vídeň nad svým italským protivníkem ještě v poslední minutě 2:1 a vypadalo to, že sérii bude muset rozhodnout sedmý mač, Lišky však devět vteřin před koncem stihly vyrovnat a v prodloužení rozhodly o svém postupu.

Navzdory tomu prošel kádr Vídně před novou sezónou hodně velkou proměnou. Odešli např. Brett Flemming, Ali Wukovits, Jérome Leduc, Taylor Vause, ale i velká ikona mužstva Rafael Rotter, který přestoupil do Lince. Díry v sestavě pak zacelili borci jako Charlie Dodero, Matthew Neal, Shawn Lalonde, Corey Tropp nebo Jordan Caron, hráči s bohatými zkušenostmi z NHL i KHL. Staronovou posilou v bráně se stal David Kickert. Na pozici hlavního kouče přišel šedesátiletý Kanaďan Dave Barr, jenž předtím vedl kanadskou reprezentaci do osmnácti let a v NHL zastával pozici asistenta v Minnesotě, New Jersey nebo třeba na Floridě v době, kdy za tamní tým hrál Jaromír Jágr.

Příprava se ovšem ambicióznímu rakouskému mužstvu příliš nevyvedla. Jeden přátelský zápas sehráli jeho hráči i ve Znojmě, kde změřili síly s extraligovým Hradcem Králové, kterému po velkém boji nakonec podlehli 2:4. Z celkem osmi zápasů zaznamenala Vídeň jediné vítězství, a sice 1:0 nad Novými Zámky. Ani vstup do sezóny se jí příliš nevydařil, na kluzišti obhájce titulu z Klagenfurtu utrpěla těžký debakl 0:5.

Ani znojemskému mužstvu se vstup do nového, pro něj premiérového ročníku ICEHL úplně nevydařil. V Bolzanu sice dokázalo čtyřikrát skórovat, avšak vinou pěti inkasovaných gólů nakonec odjíždělo bez bodového zisku. Tři body zaznamenali hned dva hráči, Anthony Luciani za dva góly a jednu přihrávku, a jeho krajan Ryan Culkin za tři asistence.

Zápasy s Vídní bývají pro Orly vždy velmi specifické a nejinak tomu bude jistě i tentokrát. Znojmu se však proti rakouskému protivníkovi dlouhodobě nedaří, prohrálo s ním šest posledních vzájemných střetnutí. Svého soupeře porazilo naposledy 15. března 2019, v rámci druhého utkání 1. kola play-off tehdy zvítězilo 4:3.

Bezprostředně před zápasem proběhne ceremoniál za účasti Petera Šťastného k uctění památky Miroslava Fryčera. Minutu potlesku bude následovat vytažení dresu s Fryčerovým číslem 14 ke stropu haly. Více informací naleznete zde.

Vstupenky na utkání jsou k dispozici online zde. Komentovaný stream zdarma nabídne na svém webu tipsport.cz nový partner klubu, společnost Tipsport.

Sestavy z posledních zápasů

spusu Vienna Capitals:Kickert (Starkbaum) - Lakos, Piff, Hackl, Pallierer, Prapavessis, Posch, Maxa - Tropp, Sutter, Meyer - Hartl, Neal, Antal - Preiser, Kromp, Bauer - Pohl, Artner, Böhm.
ORLI ZNOJMO:Kantor (Groh) – Sedlák, Culkin, Southorn, Haman, Tejnor, Bartko – T. Svoboda, Němec, Ahl – Luciani, Brittain, Fejes – Gorčík, Matuš, Köver – Kvasnica, O. Svoboda, Oščádal.

Pravidla pro vstup na stadion

Vzhledem k aktuálně platným vládním nařízením připomínáme nutnost řídit se systémem O-N-T, tedy na stadion budou vpuštěni jen lidé očkovaní, s dokladem o prodělání nemoci nebo negativním testem.

• Očkování se prokazuje kartičkou, kterou jste obdrželi po aplikaci vakcíny na očkovacím místě, nebo certifikátem. Od aplikace poslední dávky očkovací látky musí uplynout nejméně 14 dní.
  • Negativní výsledek testu se prokazuje zprávou z odběrového centra nebo certifikátem. Bodu vyhoví každý, kdo absolvoval nejdéle 7 dnů před zápasem PCR test s negativním výsledkem nebo nejdéle 72 hodin před zápasem antigenní test s negativním výsledkem v certifikovaném testovacím centru (neplatí samotesty).
  • Prodělání onemocnění se prokazuje SMS zprávou o pozitivním testu z odběrového centra nebo certifikátem. Od prvního pozitivního testu přitom nesmí uplynout více jak 180 dní.
  • Jedním ze způsobů prokázání splnění podmínek systému je stažení certifikátu do aplikace Tečka.
  • Pro vstup na stadion je nutné mít nasazen respirátor nebo jinou ochranu úst splňující normu FFP2 a prokázat se dokladem s fotografií.

Prosíme fanoušky, aby v zájmu bezpečnosti všech návštěvníků dodržovali návštěvní řád, zákaz stání v uličkách na delších stranách tribun i nařízení týkající se zakázaných předmětů. Jejich seznam je k dispozici zde. Upozorňujeme zejména na zákaz vnášení plastových lahví.

Pokladny stadionu se otevírají již v 15:00, vzhledem k bezpečnostním kontrolám bude vstup umožněn od 16:00. Přijďte prosím včas.