Orli Znojmo Orli Znojmo

Znojmo představuje jádro týmu, pokračují Němec i Svoboda

Znojmo představuje jádro týmu, pokračují Němec i Svoboda

Orli Znojmo se startem přestupního období představují první kostru týmu pro nadcházející sezónu v mezinárodní bet-at-home ICE Hockey League. Z loňského kádru pokračuje s platnými smlouvami jedenáct hráčů včetně opor.

Pátý ročník na jihu Moravy načne kapitán týmu Radim Matuš, spolu s ním pokračuje i dvojice zkušených opor Vojtěch Němec a Tomáš Svoboda. Oba produktivní útočníci, kteří sami bydlí v regionu, mají na kontě dohromady přes tisíc startů v extralize a netají se tím, že se jim ve Znojmě líbí. Svoboda se v uplynulém ročníku při nucené pauze druhé ligy angažoval převážně v Litoměřicích, ale zahrál si i za extraligovou Kometu, kde až do konce play-off působil i Němec.

Aktuálně platné smlouvy mají z loňských útočných řad taky jednadvacetileté pušky Jakub Köver (sezónu dohrál v ICEHL za Bratislava Capitals) a Michal Kvasnica. Pokračuje také Vladimír Oščádal a mladý odchovanec Ondřej Svoboda.

V defenzivě se Orli budou opět spoléhat na Adama Sedláka a Dominika Tejnora, pro oba borce půjde o čtvrtou sezónu ve znojemském dresu. Z loňských obranných řad má platnou smlouvu také slovenský bek David Stránský. V brankovišti pak pokračuje třiadvacetiletý Dominik Groh, který už si mezinárodní rakouskou ligu vyzkoušel v sezóně 2019/20.

Orli se v pondělí 3. května sejdou ke startu letní přípravy, k týmu se postupně připojí další hráči i posily, o jejichž příchodu budeme postupně informovat. Hokejisté z ciziny se tradičně budou připojovat později v průběhu léta.

Hráči Orlů z loňského kádru s platnými smlouvami pro ročník 2021/22

Brankář: Dominik Groh.

Obránci: Adam Sedlák, David Stránský, Dominik Tejnor.

Útočníci: Jakub Köver, Michal Kvasnica, Radim Matuš, Vojtěch Němec, Vladimír Oščádal, Ondřej Svoboda, Tomáš Svoboda.