Znojmo poměří síly s MAC Budapeští, čtvrtfinalistou slovenské Tipsport Ligy

ST 28. 8. 2019
Ve čtvrtek zavítá do Nevoga arény MAC Budapešť. S celkem, proti kterému zakončili Znojemští přípravu v roce 2017 výhrou 5:3, dorazí i Tomáš Halász, loňská brankářská dvojka Znojma. Zápas začíná v 18:00.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

MAC je dvojnásobným vícemistrem maďarské první ligy a mistrem stejné ligy z roku 2018, který od uplynulé sezóny působí ve slovenské Tipsport Lize. Loni se probojoval do čtvrtfinále, přes jehož brány ho ale nenechal projít Zvolen.

Na soupisce Budapešti je šest hráčů s kanadským a dva s americkým občanstvím. K tomu navíc dva Slováci. Jedním z nich je Tomáš Halász, loňská brankářská dvojka Znojma.

Orli nejsou jediným týmem EBEL, který se v přípravě Maďarům postaví. MAC už hrál proti Villachu a Vídni. Oběma celkům podlehl stejně jako Čeljabinsku a Sheffieldu. Jedinou výhru v přípravě si Maďaři připsali v neděli, kdy porazili Ďábly z Cardiffu 4:2.

Ani Orlům se příprava zatím příliš nedaří. Zahájili ji Memoriálem Zbyňka Kusého v Pardubicích, kde porazili pouze Košice. Ty později turnaj vyhrály. Orli skončili na šesté pozici. Na domácím ledě pak Znojemští minulý čtvrtek podlehli Vítkovicím 3:7.

S Budapeští se Znojmo utká podruhé. Poprvé tomuto soupeři čelilo na konci přípravy v roce 2017, tehdy vyhrálo 5:3.

» Vstupenky na utkání si můžete zakoupit z pohodlí domova na portále Enigoo

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila (29. Groh) – Tansey, Sedlák, Bořuta, J. Stehlík, Jonáš, Kruckovyč, Mikliš – Kosnar, Berisha, Gago – Novák, Matuš, Bowles – Beránek, Bartoš, Oščádal – Češík.