Znojmo jede do Grazu s cílem postoupit

ČT 3. 3. 2022
Úspěšně zvládnuté prodloužení prvního zápasu dává Orlům dobrou výchozí pozici do pátečního druhého utkání na jihovýchodě Rakouska. Série hraná na dva vítězné duely bude v případě vítězství českého celku u konce, pokud vyhraje Graz, vrátí se do Znojma. Zápas začíná v 19:15.

Graz po neúspěchu ve Znojmě doufá v návrat některých svých chybějících hráčů, které do hry nepustila nákaza covidem. Zejména jde o útočníky Gordona, Oberkoflera a obránce Altmanna. Naopak špatnou zprávou je zranění kanadského útočníka Joeyho Martina z prvního utkání ve Znojmě, pro nějž tak skončila sezóna.

To Orli jsou zdravotně téměř kompletní, problémy trápí jen nemocného Ilju Zubova. Trenéry může těšit, že v úvodním utkání se prosadily produktivní druhá i třetí formace. Znojmo díky tomu zvítězilo v prvním utkání série play-off poprvé po osmi (!) letech, naposledy se mu to povedlo v březnu 2014 ve čtvrtfinále proti Linzi, kdy se rozhodovalo rovněž v prodloužení.

Zajímavosti

• Oba středeční otvírací duely předkola musely do prodloužení a v obou triumfovali domácí: Znojmo nad Grazem i Klagenfurt nad Bolzanem.
  • Slovenský čárový rozhodčí Oto Durmis si v úterý zapískal finále hokejové Ligy mistrů ve švédském Angelholmu, kde domácí Rögle porazilo Tapparu Tampere.
  • Střelecky nejaktivnějším hráčem prvního zápasu byl Anthony Luciani, který na branku soupeře vyslal šest pokusů.

Hlavní rozhodčí:Tomáš Hronský, Manuel Nikolić
Čároví rozhodčí:Christoph Bärnthaler, Oto Durmis

Sestavy z posledních zápasů

Moser Medical Graz99ers:Engstrand – Blood, Boivin, Kirchschläger, Ackered, Pfeffer, Krainz – Maurer, Schiechl, Zusevics – Hjalmarsson, Zalewski, Ograjenšek – Grafenthin, Martin, Latta – Pesendorfer, Alagic.
TESLA ORLI ZNOJMO:Kantor – Sedlák, Culkin, Tejnor, Bartko, Younan, Hrabal, Stránský – Svoboda, Matuš, Kvasnica – Gorčík, Prokeš, Luciani – Ahl, Brittain, Immo – Köver, Neumann.