Znojmo by v novém roce rádo protrhlo střeleckou smůlu proti Mountfieldu

ÚT 1. 1. 2008
<em>Znojmo</em> - V posledním utkání minulého roku dokázali Orli zvítězit na ledě Kladna a šestým vítězstvím z devíti duelů podtrhli úspěšný prosinec. Na dobře zvládnutý závěr roku by rádi navázali i v tom novém. První štací bude domácí souboj proti Českým Budějovicím, se kterými v této sezóně sehráli dva pohárové a dva ligové zápasy, ovšem na kontě jejich vstřelených gólů zůstává stále nula. Úvodní utkání roku 2008 začíná ve středu tradičně od 17:30.

České Budějovice jsou třetím týmem z vrcholu tabulky, který se v poslední době představí v Hostan aréně. Mountfield sice vstoupil do sezóny 2007/2008 porážkou na Slavii, ovšem poté zvítězil v deseti duelech v řadě a držel vedoucí pozici v tabulce. Následovala série čtyř porážek, ale Budějovice se znovu herně zvedly a bojovaly o nejvyšší příčky. Poslední zápasy opět nebyly podle jejich představ, jelikož již čtyři utkání čekají na vítězství a promarnily tak šanci vystřídat na čele extraligy Slavii.

Jihočeši mají po Liberci nejméně inkasovaných branek, na čemž má velkou zásluhu kvalitní obrana v čele s brankářem Romanem Turkem. Útok však nezůstává pozadu a 113 vstřelených gólů je velmi slušnou vizitkou. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Michal Hudec s 22 body, o bod zpět zůstává Kamil Brabenec, který je společně s Jiřím Šimánkem s 12 přesnými trefami nejlepším střelcem týmu. Z obránců nastřádal zatím nejvíce bodů za čtyři branky a deset přihrávek Milan Toman.

Českobudějovický tým není oblíbeným soupeřem Orlů, jelikož ze dvou ligových utkání nezískali ani bod a navíc se již čtyři zápasy v řadě nedokázali proti Mountfieldu střelecky prosadit. V desátém kole si ze znojemského ledu odvezl výhru 3:0 a stejným výsledkem skončilo i klání v Budvar aréně, kde dokázalo Znojmo domácím vzdorovat dvě třetiny, ovšem v té závěrečné rozhodly Budějovice třemi brankami o svém vítězství.

Nad startem několika domácích hráčů visí otazník. V minulém utkání chyběli Orlům Tesařík, Procházka a Kucharczyk. Není jisté, zda nastoupí Dopita. Opět zraněný je Chmelíř. Hosté by měli přijet na jih Moravy v kompletním složení.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Švrček, Jareš, Mojžíš, Bičánek, Kotaška, Vyrůbalík, od 21. navíc Chvátal - Erat, Dopita, Selingr - J. Svoboda, A. Padělek, Demel - M. Růžička, Haman, Plášek

HC MOUNTFIELD ČESKÉ BUDĚJOVICE: Turek - Toman, Gřegořek, Sičák, Frolo, Vydarený, F. Novák, od 22. navíc Mucha - Hřebejk, V. Hübl, Brabenec - Kůrka, Šimánek, Sailer - Hudec, Vak, Veselý - od 22. navíc Kuchejda, Mertl, L. Květoň

Ostatní zápasy 36. kola