Znojmo bude chtít ve Fehérváru bodovat pošesté v řadě

SO 5. 10. 2019
Po pátečním domácím zápase proti Klagenfurtu se Orli představí znovu na ledě. Tentokrát ale ne na domácí, nýbrž na maďarské půdě. Utkání začíná v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Po loňské sezóně, kterou Maďaři zakončili ve čtvrtfinále, došlo v týmu pod vedením finského trenéra Hannu Järvenpääho k několika změnám. Tým opustil Tero Koskiranta, Mac Caruth, Zack Phillips, Ryan Glenn, Eric Meland, István Sofron, Arttu Luttinen a Maďar János Hári, který nyní hájí Pelikány z Finska.

Podstatnou část posil našli Maďaři v týmech EBEL. K útoku se připojil Scott Timmins z Dornbirnu, Andrew Yogan z Innsbrucku a Mikko Lehtonen ze Záhřebu. Obranu posílil Tim Campbell z Bolzana a Dylan Busenius z univerzitního týmu v Calgary. Novou brankářskou jedničkou je Michael Ouzas, který šest uplynulých sezón hájil barvy Lince.

Momentálně se Fehérváru příliš nedaří. Prohrál tři zápasy v řadě a naposledy si z Vídně přivezl vysokou prohru 1:6. V tabulce mu patří sedmé místo, na páté Znojmo ztrácí čtyři body. Je ale nutné podotknout, že má odehráno o jeden zápas navíc.

Orli bodovali již pět zápasů v řadě. V posledních dvou zápasech, byly ale body, které získali s dosti hořkou příchutí, jelikož v obou případech vyhrávali 3:0 a nakonec prohráli po samostatných nájezdech.

“Měli bychom předvádět celý zápas stejnou hru. Je to klišé, ale musíme se především poučit, být chytřejší a nepřestávat hrát za jakýchkoliv okolností. Nesmíme se upínat na výsledek, ale pořád jít střídání za střídáním. Snažit se dodržovat pokyny a nic nevypustit. “

Aleš Sova (útočník, Orli Znojmo)

Statistické okénko

• Týmy proti sobě odehrály celkem čtyřicet zápasů. Dvaadvacet z nich vyhráli Orli. Osmnáctkrát se radoval Fehérvár.
  • Ze čtrnácti posledních vzájemných zápasů, vyhráli Orli jen pětkrát.
  • Fehérvár se bude snažit dosáhnout na hranici tisící trefy na domácí půdě v základní části sezóny. Zatím jich má na svém kontě devět set devadesát osm.
  • Znojmo ve všech šesti letošních zápasech vstřelilo tři branky. Zároveň si Orli drží i průměr tří inkasovaných branek na zápas.
  • Fehérvár obdržel v sedmi odehraných zápasech šestadvacet branek, a tak se drží na druhé místě v nepopulární tabulce počtu inkasovaných gólů.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#7 Patrick Fichtner, #3 Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí:#60 Ivan Nedeljkovic, #55 Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila – Tansey, Sedlák, Sova, Mikliš, Bořuta, Stehlík, Jonáš, Kosnar – Luciani (A), Matuš (C), Svoboda – Gago, McRae, Berisha – Novák, Bartoš (A), Beránek – Oščádal, Češík, Bowles.
Fehérvár:Ouzas (20. Kornakker) - Stipsicz, Campbell, Busenius, Harty, Caruso, Tikkanen - Sille, Yogan, Kuralt - Koger, Timmins, Lehtonen - Erdely, Sarauer, Szita - Szabo B., Reisz, Szabo K.