Znojemští odchovanci rozhodli

Aktuální zprávy
ÚT 19. 8. 2003
Z n o j m o - V utkání s Pardubicemi vstřelili dva důležité góly <b>Milan Procházka</b> a <b>Tomáš Hradecký</b>, odchovanci znojemského hokeje. Procházka se svou brankou zařadil mezi nejlepší střelce týmu v přípravných zápasech. Hradecký v současné době ještě vyjednává o případném působení ve znojemských barvách.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku V zápase bylo vidět, že Hradecký hraje s chutí a snaží se prosadit do týmu. „Nemůžu říct, že by se mi hrálo nějak skvěle, protože jsme hráli na čtyři pětky a tím pádem bylo málo střídání. Vždycky to trochu trvá, než se do toho člověk dostane. Ke konci už jsme ale hráli na tři lajny a to už bylo lepší, když jsme byli pořád v tempu,“ hodnotí zápas s Pardubicemi. Blýskl se i několika skvělými akcemi, ale úspěšné zakončení si nechal až na 57. minutu. „U mě je úplně normální, že potřebuju na jeden gól nejméně pět nebo šest šancí. Zaplať pánbůh, že už to tam dneska spadlo,“ chválí ránu, která v podstatě rozhodla o plném bodovém zisku Orlů. Jestli se i nadále bude objevovat ve znojemském týmu, není zatím jisté: „Dneska přijede agent a budeme jednat o mém dalším působení ve Znojmě. Uvidí se, rád bych tady zůstal.“

Souhru s dlouholetým spoluhráčem ještě z bojů v nižších soutěžích si pochvaluje Milan Procházka: „Dobře se mi s Tomášem hrálo. Je trochu jiný hráč než David Ludvík, je trochu víc kombinační.“ Procházkovi se v přípravě střelecky daří. S pěti góly dostihl největší slovenskou posilu Jána Pardavého. Na vstřelení branky má Procházka jednoduchý recept: „Člověk vystřelí, padne to tam a vo tom to je.“

Utkání s Pardubicemi nebylo vůbec hráno v rukavičkách. Celkem bylo uděleno 92 trestných minut. „Hráči mají zatím dostatek fyzických sil a agresivita, možná i trochu psychická únava z přípravy, se projevuje i na ledě. Vznikají z toho šarvátky a postrkování,“ komentuje vypjaté situace na ledě znojemský trenér Pavel Pazourek.

Znojmo má dobře rozehranou skupinu, k jistému vítězství mu postačí zisk jediného bodu v Jihlavě a o pořadí by již nerozhodoval ani poslední zápas v Pardubicích. „Každopádně nebude páteční zápas v Jihlavě lehký a pokud tam neuspějeme, budou k vítězství blíže Pardubice. V Prostějově jsme se taky na vítězství nadřeli, vyhráli jsme jen o branku. Těmhle mančaftům, když se dá trochu šance, dokážou se jí chytnout a pak jsou hrozně nepříjemní,“ uvedl znojemský trenér.

Situaci ohledně hráčů bez smlouvy – Hradeckého a Kudělky vysvětluje Pazourek: „Jednáme o jejich dalším působení. O jejich služby zájem máme, vše záleží na dohodě o finanční stránce smlouvy. V případě, že se nedohodneme, máme dostatek hráčů na čtyři pětky a k dalšímu doplňování už s největší pravděpodobností nedojde.“