Znojemští junioři vstupují do extraligy s velkými ambicemi

Juniorský hokej
ČT 16. 9. 2010
<em>Znojmo</em> - Na čtvrtou sezónu v řadě mezi domácí mládežnickou elitou se chystá juniorka Znojma. Konečné umístění mladých Orlů bylo zatím vždy lepší, než to v předchozí sezóně. V nastoleném trendu by svěřenci trenéra Martina Stloukala rádi pokračovali i letos a v silné konkurenci se probojovali mezi nejlepší. NOEN Extraliga juniorů nabere hned od počátku vysoké tempo. Už v pátek Znojmo přivítá Slavii, o den později Spartu a v pondělí dorazí na jih Moravy Pardubice.

Znojemský juniorský výběr postoupil mezi extraligovou elitu v roce 2007. První nováčkovskou sezónu se sice pohyboval na chvostu tabulky, už v té druhé se ale dokázal díky skvělému závěru základní části probít na poslední postupové místo do play off. V loňském ročníku pak dokonce několik týdnů vedl pořadí východní skupiny, postup do vyřazovacích bojů si zajistil ve velkém předstihu, ovšem v osmifinálové sérii proti Litvínovu neuhrál ani zápas, což se po průběhu sezóny dalo považovat za zklamání.

Nyní se posílený tým chystá zaútočit na ještě vyšší mety. „Do play off chceme samozřejmě, ale cílem je přejít první kolo, protože loni jsme se sice do play off dostali, ale hned vypadli. Pro letošek tedy cíle trochu zvedneme,“ vyhlašuje hlavní kouč juniorů Martin Stloukal. Pozitivním signálem mohou být výsledky přípravných utkání, z nichž Orli odešli poraženi pouze jednou. „Výsledky nejsou až tak podstatné, samozřejmě to ale mužstvo potěší,“ říká Stloukal. „Je potřeba hodnotit přípravu spíše z herního pohledu, zda se ubíráme směrem, který jsme si vytyčili.“

Zápasy Znojma s sebou přinášejí hodně branek, jak dokládají divoké remízy 7:7 s Českými Budějovicemi a Třebíčí, 6:6 s Kladnem nebo výhra 8:1 nad slovenskou Skalicí. „S útočnou fází jsem spokojen. Když hráči mají kotouč, je vidět, že kvalita tam prostě je. Co se týká jejich reakcí po ztrátě puku, je to horší. Na tom právě pracujeme a doufám, že se nám to podaří vypilovat tak, aby to potom v ostré sezóně byla naše deviza, a ne ztráta,“ hodnotí trenér.

⇒  Obránce Tomáš Latner v loňském duelu s Kometou Brno

Tým se přes léto znovu obměnil, odešel sice druhý nejproduktivnější útočník loňské sezóny Matěj Síkela, do Znojma naopak přišli nadějní hráči oblékající v minulých sezónách barvy klubů v Česku i v zahraničí. Z finského Tampere tak putoval na jih Moravy obránce Šaur, ze zámoří další bek Krúpa, útočníci Videlka, Jan Podešva nebo Komínek zase patřili k tahounům dalších moravských klubů. K dispozici trenérům navíc mohou být také hokejisté orlího A-týmu a české reprezentace Pláněk, Havlík a Rachůnek.

Pozitivní zprávou je rovněž navázání spolupráce s juniorkou Třebíče, která bude v nadcházející sezóně působit v druhé nejvyšší juniorské soutěži, a hráčům, kteří se nevejdou do znojemského extraligového kádru, nabídne prostor na ledě a zápasové zkušenosti. „V Třebíči momentálně máme šest hráčů. Jsou to obránci Srketič a Boris Kún a útočníci Telesz, Kastner, Nahodil a Vojtěch Kún,“ prozrazuje Stloukal.

V sezóně, kdy by z 22 týmů působících v NOEN Extralize juniorů měly přímo sestoupit čtyři celky a do play off se dostane jen osm nejlepších, pomýšlí Orli na umístění mezi nejlepšími. Do okruhu favoritů ovšem tradičně patří spíše jiné týmy. „Mírným favoritem bude každý klub, který hraje extraligu mužů. Hráčské kádry tam jsou úzce navázány na seniorské týmy, přebírají jejich herní systémy a nejlepší junioři jsou často členy A mužstev,“ varuje Martin Stloukal.

Jak se Znojmu vydaří vstup do soutěže? O tom se můžete přesvědčit na vlastní oči již tento víkend, kdy během čtyř dnů přivítají znojemští mladíci tři tradičně silné a atraktivní protivníky. „Myslím si, že diváci by se měli přijít podívat především proto, že na ledě uvidí znojemské hráče reprezentující Znojmo,“ láká Stloukal. „My se navíc určitě budeme snažit hrát atraktivní hokej s maximálním nasazením, agresivitou a co největším počtem gólů.“

Nejbližší zápasy extraligy

Orli Znojmo - HC Slavia Praha, pátek 17.9., 17:30
Orli Znojmo - HC Sparta Praha, sobota 18.9., 12:00
Orli Znojmo - HC Eaton Pardubice, pondělí 20.9., 17:30