Znojemští diváci nováčky soutěže neocenili, nejatraktivnější jsou souboje s Vídní

Statistická smršť
PO 25. 3. 2013
<em>Znojmo</em> - 67 728. To je číslo celkového počtu diváků, kteří letos zavítali na Erste Bank Eishockey ligu ve Znojmě. Je to sice více než loni, ale stojí za tím ten fakt, že se na jihu Moravy odehrály tři utkání navíc. Nejvíce lákala mezinárodní derby s Vídní, na která přišlo vždy více než tři tisíce diváků. Naopak nejméně oblíbenými byly duely s nováčky soutěže.

Návštěvnost domácích zápasů Znojma

Kdybychom měli porovnat pět uplynulých sezón, během nichž Orli vystřídali tři soutěže, umístil by se letošní ročník, co se návštěvnosti týče, na „bronzovém“ místě. Na zimní stadion si našlo cestu celkem 67 728 diváků, což je 2 335 fanoušků na zápas. Oproti sezóně 2011/2012 je to pokles o přesnou stovku.

V ročníku 2011/2012 nejvíce lákal „vánoční“ zápas s Klagenfurtem (4 052 diváků), a to i díky bezplatnému vstupu. Letos uspořádalo vedení klubu akci Na hokej za dvacku, avšak na Nový rok si našlo na stadion cestu „pouze“ 3 045 fanoušků. Daleko sledovanějším zápasem bylo čtvrté čtvrtfinále play-off proti Vídni, které sledovalo 3 781 hlav.

Naopak nejméně zajímavým utkáním bylo pro fanoušky první kolo nadstavbové části proti Innsbrucku. Turnikety se zastavily na čísle 1 643. O dvaapadesát lidí více přišlo na poslední domácí duel nadstavby proti rakouskému Dornbirnu.

Žebříček atraktivity soupeřů se oproti sezóně 2011/2012 příliš neliší. První Klagenfurt však vystřídala Vídeň. Tato mezinárodní derby sledovalo vždy více než tři tisíce lidí. Následující pořadí se až do šestého místa nezměnilo. Loni poslední Graz se letos vyhoupl výše a sebral pozici Salzburgu.

Nejvyšší propad zaznamenal Klagenfurt. Z prvního místa klesl až na deváté. Nejméně letos lákali nováčci soutěže. Na Innsbruck chodilo v průměru jen 1 844 fanoušků.

Návštěvnost EBEL celkově

Stejně jako loni, tak i letos byla Erste Bank Eishockey liga sedmou nejnavštěvovanější evropskou hokejovou soutěží. Na její zápasy chodilo v průměru 3 547 fanoušků, což je o zhruba patnáct set méně než na šestou českou extraligu a o stejné číslo více než na osmou slovenskou nejvyšší soutěž.

Vysoký nárůst diváků letos zaznamenala švýcarská National League A, kterou v průměru navštěvovalo 6 620 lidí. Naopak pokles z první příčky na čtvrtou zaznamenala švédská Elitserien (5 717 diváků).

EBE liga nejvíce lákala v Záhřebu. Domácí duely Medveščaku sledovalo v průměru 7 944 fanoušků. Úřadující mistr z Linze měl vždy vyprodáno, tedy podporu 3 750 lidí. Nejméně diváků chodilo v Innsbrucku, v průměru jen 1 726.