Ze Znojma mezi nejlepší: Libor Šulák míří do finského Lahti

Aktuální zprávy
ČT 13. 4. 2017
Obránce Libor Šulák přestupuje po dvou sezónách ve znojemském dresu mezi evropskou elitu. Jeho novým působištěm budou Pelicans Lahti hrající finskou nejvyšší soutěž. „Jsme nesmírně rádi, že se takový přestup podařil. Liborovi přejeme jen to nejlepší," řekl sportovní manažer Rostislav Dočekal.

Třiadvacetiletý Šulák, který v těchto dnech jako vůbec první hráč z mezinárodní Erste Bank Eishockey Ligy nastupuje v dresu českého národního týmu v přípravě před mistrovstvím světa, se během dvou let v orlím dresu vypracoval v elitního ofenzivního obránce s výborným pohybem. Jeho skvělé výkony neunikly pozornosti předních evropských klubů.

Libor Šulák ve Znojmě

• dvě sezóny, 128 utkání, 55 kanadských bodů (21 + 34)
  • nejlepší mladý hráč EBEL 2015/16
  • vicemistr EBEL 2015/16
  • první hráč z EBEL, který oblékl dres českého národního týmu (jaro 2017)

„Libor naši ligu výkonnostně přerostl a bylo jasné, že se potřebuje posunout dál. My jako klub jsme na jeho dalším angažmá spolupracovali a jsme velmi rádi, že se posouvá do jedné z nejlepších soutěží. Měli jsme na stole množství nabídek z extraligy, Německa, Švýcarska i dalších zemí, ale Libor si po zralé úvaze vybral právě Lahti. Pro jeho další kariérní postup, případně i posun do ještě lepší soutěže, by to měla být nejlepší destinace," uvedl Dočekal.

Šulák dostal ve Znojmě dostatek prostoru i důvěru trenérů, díky níž se postupně vypracoval v elitního hráče. Hned v první sezóně po přestupu z Chomutova vyhrál trofej pro nejlepšího mladého hráče EBEL a podílel se na tažení Znojma až do finále ligy. Ve druhém ročníku patřil stabilně mezi nejlepší hráče mužstva, z pozice obránce nasbíral 13 branek, 18 asistencí a v hodnocení účasti na ledě se dostal na úctyhodnou hodnotu +19.

„Liborovi děkujeme za vše, co ve znojemském dresu pro klub udělal, a přejeme v další kariéře jen to nejlepší," dodal Rostislav Dočekal.