Zběsilé zápasové tempo završí domácí duel s Fehérvárem

NE 6. 2. 2022
Netradičně v pondělí od 18:30 čeká na Orly dohrávka čtyřiatřicátého kola proti Maďarskému Fehérváru.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Fehérváru se v posledních kolech s výjimkou toho nedělního daří. Od domácí prohry s Innsbruckem 14. ledna si poradil s Lublaní, Klagenfurtem i Bolzanem a oprávněně mu náleží druhé místo v ligové tabulce. Před duelem s Orly odehrál v neděli ještě zápas ve Villachu, kterému nakonec podlehl 3:5, ač po první třetině vedl o dvě branky.

Znojemští hokejisté v pondělí završí neuvěřitelnou porci osmi zápasů ve třinácti dnech. Tu započali 26. ledna shodou okolností ve Fehérváru a doposud si z ní odnesli dvanáct bodů do tabulky. Další mohou přidat již v pondělí.

Do sestavy Orlů by se navíc mohli vrátit absentéři z posledních duelů. "Už i Dominik Tejnor se v sobotu zapojil do tréninku. Myslím, že bychom mohli nastoupit kompletní," řekl po sobotním vítězném duelu s Innsbruckem Jiří Beroun.

Zajímavosti

• Orlům se doma opravdu daří. Z jednadvaceti duelů v Nevoga aréně prohráli pouze pětkrát. V letošním kalendářním roce zde navíc drží neporazitelnost.
  • Vzájemné duely mezi Znojmem a Fehérvárem ovládl doposud vždy domácím tým. Orli v Maďarsku dvakrát prohráli (1:5, 1:7), naopak doma zvítězili 6:3.
  • Znojmo a Fehérvár jsou týmy s nejlepší střeleckou úspěšností v lize. U obou celků se pohybuje okolo 12 %.
  • V maďarském dresu se představí jeden z nejlepších gólmanů ICEHL, kterým je Rasmus Tirronen. Jeho úspěšnost v posledních zápasech byla vždy nad 92 %.

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:Tomáš Hronský, Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí:Daniel Konc, Simon Riecken

Sestavy z posledních zápasů

TESLA ORLI ZNOJMO:Kantor – Culkin, Sedlák, Bartko, Hrabal, Younan, Stránský – Neumann, Brittain, Matuš – Luciani, Prokeš, Gorčík – Immo, Zubov, Ahl – Kvasnica, Köver.
Hydro Fehérvár AV19:Tirronen – Atkinson, Nilsson, Fournier, Campbell, Horvath, Szabo – Shaw, Hári, Kuralt – Erdaly, Sarauer, Petan – Mihaly, Jacobs, Terbócs – Ambrus, Retfalvi, Dobmayer.