Zázemí ve Znojmě je na úrovni, chválí Petr Kalus

Rozhovory
NE 7. 8. 2016
Jedním z hráčů, kteří se k týmu připojili až koncem července, je i útočník Petr Kalus. Ten se vrací do Česka téměř po pěti letech. První utkání v dresu Orlů odehrál proti svému mateřskému klubu -Vítkovicím.

Sehrál jste první zápas před domácím publikem. Jak jste si jej užil?
Moc dobře ne. 1:7 je vysoká porážka, to by si nikdo neužil. Jsme ale v tvrdém tréninku. Vítkovice byly lepší.

Na zápas přišlo více než dva tisíce fanoušků...
Lidi jsou tady super. Takový výsledek si nezasloužili.

Devětadvacetiletý Petr Kalus strávil šest sezón v zámoří

Jste odchovancem Vítkovic. Bylo to pro vás něčím speciální utkání?
Ani ne. Už tam nehraji dvanáct let, takže zápas každý jako jiný.

Jak se vůbec hraje, když venku panují vysoké teploty?
Je to léto, no. Každý tým se připravuje jinak. V den utkání jsme tvrdě trénovali dopoledne a ještě před utkáním jsme měli posilovnu. Jsme stále v zápřahu.

Nedocházely už síly?
To ano. Jak jsem říkal, celý týden jsme dřeli. Ty nohy bolely, bylo to těžké. Nechci se na to ale vymlouvat.

Trenéři vás postavili do útoku s Davidem Bartošem a Adamem Hughesmanem. Jak vám to sedlo?
Zatím super. Kluci jsou šikovní, ale ještě si to musí sednout. Adam i David jsou hokejisté, kteří umí na puku. Chce to jen trochu času.

Na co se tedy zaměřit v dalších trénincích?
Pro nás je důležitá Liga mistrů a EBEL. Samozřejmě bychom chtěli vyhrávat i v přípravě, ale pořád je to první zápas po několika měsících. Ukáže až čas. Po sezóně můžeme soudit.

Jak proběhla adaptace do Znojma?
V pohodě. Nenastal žádný problém. Zázemí je super, vedení je super, kluci v kabině jsou super... Všechno na úrovni.