Zápas splnil naše očekávání, pochvaloval si Zdeněk Venera

Rozhovory
SO 22. 2. 2014
Téměř v plné síle dorazili na jih Moravy k přípravném utkání v závěru olympijské přestávky extraligové Pardubice. "Byl jsem docela zvědavý, jakým stylem bude Znojmo hrát. Zda se na zápase nějak projeví to, že hraje v EBEL," svěřil se kouč Pardubic Zdeněk Venera.

Rozdíly ve stylu hry oproti českému extraligovému hokeji nakonec skutečně vypozoroval. "Znojmo bylo velmi nepříjemné v útočném pásmu, aktivně nás napadalo a dělalo problémy. Hlavně v první třetině mělo mnoho příležitostí. Konečný výsledek 5:1 úplně nevypovídá o hře na ledě, hodně nás podržel Dušan Salfický, který zachytal velmi dobře," hodnotí Venera.

Výrazné postavy svých týmů, Dušan Salfický a Jan Lattner

Na opačné straně před znojemskou brankou prokázali Východočeši chytrost, kvalitu i efektivitu v zakončení. V tom byl hlavní rozdíl mezi oběma soupeři. "Domácí měli hodně okének v obraně. Často jsme jezdili do brejků, přečíslení dvou na jednoho. Dovolili nám toho docela dost," pokračuje úspěšný trenér, který působil mimo jiné v Karlových Varech, Zlíně i Brně.

Venera a jeho svěřenci měli původně ještě před střetnutím ve Znojmě sehrát jiný přípravný duel s ruským Omskem, s plánované konfrontace ale nakonec sešlo. "Hledali jsme pro olympijskou pauzu soupeře a nechtěli nikoho z extraligy. Naším přáním bylo sehrát jeden až dva zápasy, nakonec zůstalo u toho jednoho. Splnil naše očekávání, bez ohledu na výsledek. Utkání je vždycky něco jiného než trénink a my jsme rádi, že jsme si tu mohli zahrát."