Orli Znojmo Orli Znojmo

Zámořská dravost do útoku! Přichází Brett Neumann

Zámořská dravost do útoku! Přichází Brett Neumann

Před nadcházejícím nabitým programem hlásí znojemský kádr novou posilu. Je jí mladý dvaadvacetiletý kanadský útočník Brett Neumann, pro kterého půjde o první evropské angažmá.

Rodák z Toronta prokázal svůj talent už v mladém věku. V šestnácti letech poprvé nakoukl do prestižní juniorské Ontario Hockey League a prosadil se do prestižního kanadského výběru na turnajích do 17 let.

V možná nejlepší juniorské soutěži světa působil v Erie, Kingstonu a Oshawě, kde si v posledním ročníku připsal v 62 utkáních úctyhodných 83 bodů (45 + 38). Se všemi třemi celky se podíval do play-off a vždy v něm odehrál minimálně deset duelů.

Pandemie koronaviru pak zkomplikovala Neumannův přechod do seniorského hokeje. Na farmě v Bridgeportu odehrál loni jen čtyři utkání, působil v nižší ECHL v dresu Allen Americans. Na úvod letošního ročníku přešel do kanadské univerzitní ligy USports, kde nastupoval za Saint Mary´s University z Halifaxu.

„Od Bretta očekáváme góly. Je to rychlý a šikovný hráč s dobrým bruslením, který se dokázal prosadit v juniorských ligách i při svých krátkých angažmá mezi seniory. Prosadil se v ECHL, letos dal tři góly ve dvou zápasech v USports, což je hodně defenzivní soutěž," konstatuje hlavní kouč Orlů Glen Hanlon.

„Viděli jsme ho nyní pár dní na tréninku tady ve Znojmě a máme z něj dobré pocity. Je na začátku své kariéry, má motivaci v Evropě uspět. Chceme ho dát dohromady s našimi nejlepšími hráči," dodává Hanlon.

Nyní si tak vyzkouší své první evropské angažmá. Díky menší postavě by mu evropský styl hokeje měl sedět přeci jen více.

Statistik Bretta Neumanna: