Základní část se chýlí ke konci, Orli zajíždí do Brodu

PÁ 4. 2. 2011
<em>Znojmo</em> - Už jen dvakrát vyjedou znojemští hokejisté na led v rámci základní části první ligy, v polovině příštího týdne bude rozehráno předkolo play off. O konečném postavení Orlů v tabulce rozhodnou následující duely, první z nich je na programu v sobotu od 17:00 v Havlíčkově Brodě s místními Rebely.

Představení soupeře

Havlíčkobrodský hokej získal před sezónou nového generálního partnera, brněnskou stavební společnost ŽSD, navázal spolupráci s extraligovou Kometou Brno a zároveň udržel stávající kontakty s pražskou Slavií. Výsledkem se stal kvalitní hráčský kádr s mixem velkých prvoligových zkušenosti, které mohou nabídnout opory Třetina, Rytnauer nebo Morava, a dravého nadějného mládí, jenž představují juniorský reprezentant Šenkeřík, Kempný i Zohorna.

⇒  Marian Morava, ještě loni hráč Znojma, nyní kapitán Brodu

Tabulce produktivity vládne dvojice útočníků Vojtěch Němec (16 + 28), Miroslav Třetina (18 + 21), v závěsu za nimi je ex-znojemský forvard Václav Meidl (14 + 18). Třetina si svými výkony v 31 letech vybojoval dokonce místo v extraligové Slavii Praha, branky a asistence tak nyní přidává už na extraligových stadionech. Dvacet gólových asistencí má na kontě další bývalý Orel a současný kapitán Rebelů Marian Morava.

V lednu panoval čirý ruch na trase Praha – Havlíčkův Brod, a tak nyní dres Rebelů oblékají hráči jako Miroslav Holec nebo Lukáš Endál, kteří velkou část letošního ročníku strávili v extraligové Slavii pod vedením Vladimíra Růžičky.

Brankovišti Havlíčkova Brodu dlouho vládl Jaroslav Suchan s úspěšností zásahů přesahující 91 procent, jeho náhradníku Stanislavu Nerudovi byl po nepovedeném posledním vystoupení ve Znojmě (6:3) ukončen kontrakt, a tak je nyní Suchanovým parťákem další známé jméno ze Slavie Praha, Robert Slipčenko.

V posledních střetnutích klub z Vysočiny ukazuje, že na svém stadionu nerozdává body zadarmo. Rebelové doma v posledním kole porazili Beroun 4:2, stejným výsledkem si o týden dřív poradili s Hradcem Králové, přehrát 8:5 dokázali dokonce i silný Chomutov. Znojmo ale v prvním vzájemném souboji v Kotlině bodovat dokázalo, když zvítězilo 4:3 po prodloužení.

Z Orlí kabiny

⇒  Jeden z juniorů v sestavě A-týmu, brankář Ondřej Kacetl

Haman, Plášek, Horčička, Beroun, Staněk, Hradecký. Seznam zkušených hokejistů, které Znojmo aktuálně z nejrůznějších důvodů nemůže využít, je nepříjemně dlouhý. Zatímco první skupina bojuje o extraligové play off v dresu Plzně, Jiřího Berouna a Aleše Staňka trápí svalová zranění. Na soupisce pro zápas proti Jihlavě se tak nacházelo hned devět hráčů juniorského věku, přičemž jen tři Orli byli starší 25 let.

Přesto se mladý kádr v soubojích s nejlepšími prvoligovými celky statečně drží a může se porvat o umístění do šestého místa, které by při případném postupu přes předkolo play off dávalo ve čtvrtfinále naději vyhnout se dvěma nejkvalitnějším celkům ligy, Ústí a Chomutovu. Rozhodnou právě nadcházející dva duely s tabulkovými sousedy z Havlíčkova Brodu a Hradce Králové.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Zbyněk Kubičík (Brno)
Čároví: Pavel Dřínovský, Jiří Chocholouš (oba Brno)

Sestavy z posledních utkání

HC Rebel Havlíčkův Brod: Slipčenko - Šenkeřík, Morava, Zítka, Sova, Krejčí, Vošmik, Pavlík - Zábranský, Holec, Knotek, Stromko, Vondráček, Zohorna, Endál, Štěpánek, Fiedler, Němec, Meidl, Szabo.

ORLI ZNOJMO: Kacetl - Kolafa, Pláněk, Štach, Rangl, Klimeš, Pospíšil, Novák - Vyletelka, Říha, Trojan - Lev, Podešva, Lattner - Jarůšek, Kovalský, Komínek.

Další zápasy 43. kola

HC Berounští Medvědi - KLH Chomutov