Tesla Orli Znojmo Tesla Orli Znojmo

Začínáme! Znojmo vstoupí do deváté sezóny EBEL proti Grazu

Začínáme! Znojmo vstoupí do deváté sezóny EBEL proti Grazu

Konec čekání! Znojemské hokejisty čeká první mistrovské utkání v nové sezóně. Vinobraním provoněný víkend uzavře souboj s Grazem, který je na programu v neděli od 17:30.

Graz zahájil sezónu již v pátek na domácím kluzišti proti Vídni. Utkání se hrálo až do dvaačtyřicáté minuty bez branek a posléze skončilo v prodloužení, v němž si bonusový bod připsali právě "devětadevadesátky". Díky loňskému vítězství v základní části EBEL se Graz účastní i hokejové Ligy mistrů. Doposud slavil jednu výhru ze čtyř klání, tu ovšem zaznamenal proti asi nejsilnějšímu evropskému týmu současnosti - trojnásobnému šampionovi Ligy mistrů švédské Frölundě.

Kádr Grazu vede zkušený a oceňovaný kanadský kouč Doug Mason, který v EBEL předtím působil na lavičce Klagenfurtu. Tým s "99" ve znaku v poslední sezóně obrátil svou pozornost na sever a přitáhl kvalitní hokejisty ze Švédska. Také letos není o žlutomodré vlaječky na soupisce nouze. Brankář Nihlstorp, obránci Weihager a Johansson nebo útočník Collberg jsou zárukou kvality a zkušenosti ze švédské SHL. K vysoké produktivitě pak přispívá ex-znojemský Colton Yellow Horn, toho ale na úvod sezóny vyřadilo vážnější zranění.

Orli odehráli v přípravě šest přípravných utkání. Hned na úvod absolvovali kvalitně obsazený turnaj v Pardubicích, na němž porazili budoucího vítěze, slovenské Košice. Naopak na ruský Vladivostok a extraligový Hradec Králové nestačili. Doma následně padli s Vítkovicemi, avšak poté si připsali skalpy Budapešti a Drážďan. Nyní se vítěznou šňůru pokusí přenést i do ligy.

"Bude to hlavně o nás, jak budeme hrát. Loni se nám ten start zrovna nepodařil. Letos to vypadá lépe. Nemyslím si, že bychom se měli Grazu nějak bát. Když budeme hrát rychlý bruslivý hokej a nebudeme bláznit, tak to zvládneme," uvedl útočník David Bartoš.

Vstupenky na utkání je možné zakoupit přes internet na této adrese. Kasy u zimního stadionu budou otevřeny od 16:00 a samotný stadion se fanouškům otevře v 16:45.

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila – Tansey, Sedlák, Bořuta, Stehlík, Jonáš, Mikliš, Sova – Luciani, Kosnar, Berisha, Svoboda, Matuš, Bowles, Novák, Beránek, Bartoš, Oščádal, Češík, Gago, McRae.
Moser Medical Graz99ers: Nihlstorp – Johansson, Weihager, Kirchschläger, Hamilton, Egger, Lindner, Farber – Kainz, Moderer, Zusevics – Oberkofler, Oleksuk, Ograjensek – Rappold, Hillding, Aslin – King, Garbowsky, Grafenthin.

Související články

Reportáž
ne 15. 9. 2019

Start nevyšel. Znojmo podlehlo Grazu