Orli Znojmo Orli Znojmo

Začínáme! Znojmo vstoupí do deváté sezóny EBEL proti Grazu

Začínáme! Znojmo vstoupí do deváté sezóny EBEL proti Grazu

Konec čekání! Znojemské hokejisty čeká první mistrovské utkání v nové sezóně. Vinobraním provoněný víkend uzavře souboj s Grazem, který je na programu v neděli od 17:30.

Graz zahájil sezónu již v pátek na domácím kluzišti proti Vídni. Utkání se hrálo až do dvaačtyřicáté minuty bez branek a posléze skončilo v prodloužení, v němž si bonusový bod připsali právě "devětadevadesátky". Díky loňskému vítězství v základní části EBEL se Graz účastní i hokejové Ligy mistrů. Doposud slavil jednu výhru ze čtyř klání, tu ovšem zaznamenal proti asi nejsilnějšímu evropskému týmu současnosti - trojnásobnému šampionovi Ligy mistrů švédské Frölundě.

Kádr Grazu vede zkušený a oceňovaný kanadský kouč Doug Mason, který v EBEL předtím působil na lavičce Klagenfurtu. Tým s "99" ve znaku v poslední sezóně obrátil svou pozornost na sever a přitáhl kvalitní hokejisty ze Švédska. Také letos není o žlutomodré vlaječky na soupisce nouze. Brankář Nihlstorp, obránci Weihager a Johansson nebo útočník Collberg jsou zárukou kvality a zkušenosti ze švédské SHL. K vysoké produktivitě pak přispívá ex-znojemský Colton Yellow Horn, toho ale na úvod sezóny vyřadilo vážnější zranění.

Orli odehráli v přípravě šest přípravných utkání. Hned na úvod absolvovali kvalitně obsazený turnaj v Pardubicích, na němž porazili budoucího vítěze, slovenské Košice. Naopak na ruský Vladivostok a extraligový Hradec Králové nestačili. Doma následně padli s Vítkovicemi, avšak poté si připsali skalpy Budapešti a Drážďan. Nyní se vítěznou šňůru pokusí přenést i do ligy.

"Bude to hlavně o nás, jak budeme hrát. Loni se nám ten start zrovna nepodařil. Letos to vypadá lépe. Nemyslím si, že bychom se měli Grazu nějak bát. Když budeme hrát rychlý bruslivý hokej a nebudeme bláznit, tak to zvládneme," uvedl útočník David Bartoš.

Vstupenky na utkání je možné zakoupit přes internet na této adrese. Kasy u zimního stadionu budou otevřeny od 16:00 a samotný stadion se fanouškům otevře v 16:45.

Sestavy z posledních zápasů

ORLI ZNOJMO:Lassila – Tansey, Sedlák, Bořuta, Stehlík, Jonáš, Mikliš, Sova – Luciani, Kosnar, Berisha, Svoboda, Matuš, Bowles, Novák, Beránek, Bartoš, Oščádal, Češík, Gago, McRae.
Moser Medical Graz99ers: Nihlstorp – Johansson, Weihager, Kirchschläger, Hamilton, Egger, Lindner, Farber – Kainz, Moderer, Zusevics – Oberkofler, Oleksuk, Ograjensek – Rappold, Hillding, Aslin – King, Garbowsky, Grafenthin.

Související články

Reportáž
ne 15. 9. 2019

Start nevyšel. Znojmo podlehlo Grazu